Premier League zná začátek příští sezony, bude téměř měsíc po konci EURA

Vedení nejsledovanější fotbalové ligy na světě oznámilo na oficiálních stránkách Premier League datumy začátku a konce sezony 2021/22. Příští ročník má začít 14. srpna, tedy měsíc a tři dny po finále mistrovství Evropy, finálové kolo je naplánováno klasicky na druhou polovinu května.

0
Doba čtení: < 1 minuta

Z vícero důvodů, jež všechny spojuje jeden hlavní – pandemie koronaviru – byl a je program letošní sezony v mnoha ohledech jiných. Začala podstatně později, než je zvykem, až 12. září, skončit přitom kvůli posunutému evropskému šampionátu musí v podstatě klasicky, tedy v polovině května.

Příští ročník už by ale měl najít cestu na staré zajeté koleje. Premier League oznámila, že její první kolo započne 14. srpna, vítěze pak zřejmě poznáme nejpozději 22. května 2022.

Ve hře byla rovněž varianta se začátkem o týden dřív, tedy 7. srpna. Většina klubů ji ale právě s ohledem na EURO odmítla. To totiž skončí až 11. července, pauza po náročné sezoně by tak pro řadu hráčů byla opravdu naprosto minimální.

Sedmého, respektive už šestého srpna tak začnou pouze nižší anglické soutěže, tedy alespoň ty, spadající pod EFL.

A mluvíme-li už o letních termínech, je záhodno zmínit také důležité datumy týkající se přestupového okna. Ta nakonec vedení soutěže neupravilo, a tak platí pravidla stanovené světovou fotbalovou asociací FIFA, tedy že veškeré transfery lze provádět v rozmezí od 9. června do 31. srpna.

V Anglii nicméně zvažují opakování možnosti z loňského roku, kdy hráči top čtyř lig v zemi mohli přestupovat mezi jednotlivými tamními kluby ještě jedenáct dnů po celoplošném zavření okna.

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..