Doba čtení: < 1 minuta

Premier League odhalila, že hledá způsoby, jak zavést zimní přestávku do anglického fotbalu. 

Mezi Fotbalovou asociací a Anglickou fotbalovou ligou (EFL) již probíhají jednání o daném návrhu. Zimní přestávka je v evropském fotbale samozřejmností a Premier League dnes zveřejnila prohlášení, které situaci objasňuje. 

“Premier League už několik měsíců diskutuje s FA a EFL ohledně úpravy anglického fotbalového kalendáře a o způsobech, jak bychom mohli hráčům ulehčit rozpis zápasů a dopřát jim pauzu uprostřed sezóny. 

“Za předpokladu, že se v kalendáři objeví prostor, jsme tomu v zásadě nakloněni a budeme pokračovat v konstruktivních diskuzích s našimi akcionáři, abychom našli to nejlepší řešení.”

Španělsko, Francie, Německo a Itálie mají zimní přestávku zavedenou, přičemž nejdelší z nich (22 dní) mají hráči Bundesligy. 

Tuto změnu by uvítalo nejen mnoho fotbalistů, ale také manažerů. Kouč Manchesteru City Pep Guardiola se nechal ke konci minulého roku několikrát slyšet s tím, že přeplněný rozvrh zápasů hráče ‘zabíjí’ a José Mourinhovi se nelíbí, že absence zimní pauzy oslabuje anglické týmy v evropských soutěžích. 

Premier League bude v následujících dnech řešit i televizní práva na vysílání Premier League pro sezóny 2019/20, 2020/21 a 2021/22. Brzy bychom se tak měli dozvědět, kdo je získá. 

 

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..