Přestřelka trenérských velikánů. Mourinho a Solskjaer po šlágru perlili, v hlavní roli Son

Zajímavou přestřelku rozpoutal po nedělním utkání Tottenhamu s Manchesterem United hostující kouč Ole Gunnar Solskjaer. Ten se v televizním rozhovoru vrátil k incidentu z prvního poločasu, po němž nebyl Rudým ďáblům uznán gól, a vyřkl, že kdyby byl otcem Sona, nedal by mu za jeho grimasy a tříminutové ležení po úderu do obličeje najíst. Jeho slova ale dlouho nezůstala bez reakce tím proslulého Josého Mourinha.

0
Doba čtení: 2 minut(-y)

Ten okamžik mohl být pro zápas klidně klíčový, s ohledem na pozdější vývoj by ale na konečném výsledku zřejmě stejně nic nezměnil. I tak vyvolal po utkání ostrý spor mezi hlavními kouči. O co šlo? V nedělním šlágru mezi Tottenhamem a Manchesterem United (1:3) otevíral v 35. minutě skóre Edinson Cavani, ale branka mu posléze byla zrušena.

Důvodem byl, podle názoru videoasistenta a hlavního arbitra střetnutí, faul na Sona Heung-mina, který se skácel k zemi krátce před vstřelením branky po úderu do obličeje od Scotta McTominaye. Tábor Rudých ďáblů byl ale přesvědčen o tom, že jihokorejský útočník atak dost výrazně přifilmoval.

„Musím říct, že kdyby tam můj syn tři minuty takto ležel obklopen všemi svými spoluhráči a potřeboval by od nich po zásahu protihráče do obličeje pomoc, aby se zvednul, nedostal by ode mě žádné jídlo,” rozohnil se Ole Gunnar Solskjaer v rozhovoru pro Sky Sports.

Slova norského kouče se ale velmi rychle dostala až k jeho protějšku Josému Mourinhovi, který tak na své pozápasové tiskové konferenci mohl rozjet svou typickou show: „Něco vám povím. Jsem velmi velmi překvapený, že po těch slovech, co Ole pronesl na adresu Sona, se mě na to nezeptáte.”

„Olemu už jsem to řekl, protože jsem se s ním zrovna před pár minutami střetnul. Kdybych to byl já, kdo by o nějakém hráči A, B nebo C z jiného klubu řekl: ‚Kdyby to byl můj syn, nedostal by ode mě dnes večeři,’ nebo tak něco, jaká by byla reakce?”

„Myslím, že je moc moc smutné, že se mě na to nezeptáte. Je smutné, že nemáte morální upřímnost, abyste se mnou jednali tak, jako s ostatními. Chtěl bych k tomu jen říct, že Sonny má velké štěstí, že jeho otec je daleko lepší osobou než Ole, protože podle mě – a jsem také otcem – musíte vždy své děti nakrmit, bez ohledu na to co udělali,” rozjel se portugalský specialista na mediální rozruch.

„I kdybych musel pro své děti jídlo ukrást, udělal bych to. Jsem opravdu strašně zklamaný a jak říkáme u nás v Portugalsku: chleba je chleba, sýr je sýr. Olemu jsem už řekl, co si o jeho slovech myslím.”

O den později vystoupil v médiích i Solskjaerův syn Noah, aby bránil svého otce. Uvedl: „V neděli jsem se hodně nasmál. Vždy dostanu jídlo, o tom vás můžu bezpečně ujistit. Na druhou stranu je ale pravda, že jsem nikdy neležel tak jako Son. Mourinho chtěl nejspíš jen odvrátit pozornost od faktu, že Spurs prohráli.”

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..