Doba čtení: < 1 minuta

Přestup Alexise Sanchéze do Manchesteru United byla ‘příležitost, která se stane jednou za generaci’, říká bývalý jednatel Liverpoolu Christian Purslow. 

Chilský reprezentant byl během lednového přestupového okna jedním z nejsledovanějších hráčů vůbec. Překvapení pro všechny však nastalo, když zamířil místo na Etihad na Old Trafford a opačným směrem, tedy do Arsenalu, zamířil Henrikh Mkhitaryan. 

V létě se o služby 29 letého hráče zajímali kromě City i ostatní týmy, nicméně vidina znovu obnovené spolupráce s manažerem Pepem Guardiolou naznačovala, že Sanchézova budoucnost leží právě v Manchesteru City. José Mourinho z něj však pro zimní přestupové okno udělal cílového hráče číslo 1, zatímco se o něj zajímala i Chelsea. 

Na otázku, zda někdo ve fotbalovém světě očekával něco jiného, než Sanchézův přestup na Etihad, Purslow řekl: “Ne. Všichni jsme si mysleli, že je to hotový obchod. Nikdy nebudeme znát přesný sled událostí, které vedly k tomu, že přestoupil do United. 

“Velkou roli v tom hrál i postoj Arsenalu, jelikož jednání se City vedla k tomu, že jej v létě zadarmo ztratí. Do toho se začátkem ledna připojil Mourinho a Conte, protože v jeho koupi viděli příležitost nakoupit top hráče za celkem malé peníze, která se naskytne jednou za generaci.”

 

 

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..