Přestup sezony? Nesmím dovolit, aby se má hlava zaobírala pochvalami, líčí Coufal

Ještě před rokem znala jeho jméno jen hrstka českých fotbalových fanoušků. Dnes o existenci Vladimíra Coufala vědí v nesčetném množství zemí po celém světě a nejvíce v Anglii, kam ostravský rodák přestoupil na začátku října loňského roku. Zůstává ale nohama na zemi a nadále je pokorný a skromný.

0
Doba čtení: 2 minut(-y)

Rychlým usazením vykulil oči nejednomu expertovi na anglický fotbal a letos hraje extrémně důležitou roli v úchvatném počínání West Hamu United, jenž stále útočí na místenku do vysněné Ligy mistrů.

I proto je na Ostrovech už dávno vnímán jako zkušený mazák, který se ale s ničím nemaže, a především jako nesmírně skromný a pracovitý obránce z Česka. A najdou se i fotbaloví experti, tak jako na začátku tohoto týdne Jamie Carragher, kteří neváhají Coufalovo jméno zařadit mezi nejlepší podpisy této sezony.

Reprezentační obránce si cení každé pochvaly na svou adresu, zároveň si je ale nenechává stoupnout do hlavy. „Samozřejmě si jsem vědom, že se má pozice od příchodu do West Hamu změnila, ale upřímně, pořád jsem a musí být tím stejným chlapíkem, který v létě přešel z Prahy do Londýna,” řekl „Cuf” pro klubový web Kladivářů. „Je hezké dostávat pochvaly, ale když si je čtete pořád dokola, hrozí, že přestanete makat naplno. Nesmím proto dovolit, aby se tím má hlava zaobírala.”

„Musím přiznat, že jsem na sebe hrdý, nikdy jsem nebyl nějakým velký talentem. Během mého dětství bylo všude kolem spoustu mnohem lepším hráčů, než jsem já, takže jsem si ani nikdy nemyslel, na rozdíl od spousty ostatních, že bych někdy mohl hrát v Premier League,” ukázal muž s číslem 5 opět svou skromnost.

Sen se mu ale splnil a teď v nejlepší fotbalové lize světa hraje dokonce o ta nejpřednější místa. „Do konce zbývá už jen velmi málo zápasů. Víme, jaká je naše pozice a cíl v závěrečné části sezony a uděláme maximum pro to, abychom ho dosáhli a zajistili si místo v příštím ročníku Ligy mistrů.”

„Myslím, že máme naprosto skvělou vítěznou mentalitu. Je s námi teď na každém tréninku i zápase. Zkrátka věříme, že jsme schopní vyhrát, i když ztrácíme jeden dva góly, takže je to o té mentalitě a o tom, že se nikdy nevzdáváme,” označil Coufal základní složky úspěchu.

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..