Převzetí Newcastle United koscorciem, které je financováno Saúdskou Arábií, je stále komplikovanější. Další zádrhel totiž nastal nyní, kdy SA trvale zrušila licenci beiN Sports v zemi.

BeIN Sports, které má sídlo v Kataru, vlastní práva pro Premier League pro Střední východ, což znamená, že nyní nebudou v Arábii žádné legální cesty, jak zápasy nejvyšší anglické ligy sledovat.

Na začátku tohoto týdne zdroje Daily Mail uvedly, že oznámení o převzetí vedeném Saúdskou Arábií ve výši 300 milionů liber má blízko k dokončení a očekává se, že bude obchod schválen.

Nicméně zdroje beIN Sports, které naopak věřily, že koupě anglického klubu schválena nebude, jsou posledním krokem ze strany Saúdské Arábie dost zaskočeni.

BeIN tento krok označil za „nesmyslný“ a říká, že toto rozhodnutí – které také obsahuje pokutu ve výši přibližně 2,1 milionu liber – bylo přijato v návaznosti na „podvodné“ soudní řízení.

Co se stane dál a jaký vliv bude mít celá situace na samotné převzetí klubu se teprve uvidí. Od poloviny dubna drží v ruce dokumenty Premier League, která nakonec o osudu Magpies rozhodne.

 

🏠 Domů

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.