Doba čtení: 2 minut(-y)

Prezident FIFA Gianni Infantino naznačil, že rostoucí přestupové poplatky jsou ‘znepokojující’ a uvedl, že ‘neexistují žádná pravidla’ k regulaci agentů. 

Infantino, který se stal prezidentem FIFA v únoru 2016, chce provést změny při převodu provizí a regulaci agentů, stejně jako nespočet klubů, které produkují talentované hráče. 

47 letý Švýcar již v listopadu uvedl, že do roku 2018 zavede nová pravidla pro přestupový systém. 

“V mezinárodních přestupech jsme v oběhu viděli celkem $6,4 miliard” řekl Infantino pro ESPN

“To je dvojnásobek částky ve srovnání s přestupovým obchodem před 4 lety. Můžete říci, že systém je v pořádku, protože je v něm hodně peněz. Ale tento trend je znepokojivý a proto musíme jednat.”

“To je $6,4 miliardy přenesených z jedné země do druhé a to za období pouhých několik měsíců. Zároveň se však zvyšují provize vyplácené agentům a to na více než $500 milionů. 

Agenti jsou v současné době licencováni jednotlivými fotbalovými sdruženími, ne FIFOU, ale to by se s novými předpisy mohlo změnit.” 
predator-550x170.jpg
Týmy anglického fotbalu v loňské sezóně agentům vyplatili rekordních £174 milionů a Infantino vyjádřil hluboké obavy ohledně jejich poplatků. “Myslím si, že nárůst provizí vyplácených agentům nabral znepokojivý směr. A mnozí agenti v tomto se mnou souhlasí a rádi by více dohledu. 

“Je to také otázka fotbalového ekosystému – dnes neexistují žádná pravidla. 

“Každý může dělat to, co chce. Ale realita nám ukazuje, že existuje riziko korupce a praní špinavých peněz. A to neříkám já, to dokazuje mnoho zpráv od vládních úřadů, které toto potvrzují.”

Infantino také vyzval k přezkoumání velikostí týmů a počtu hostujícíh hráčů, které může tým použít, aby podpořil růst domácích talentů. “Všichni máme zájem na tom, aby se podporoval růst domácích talentů.”

Po posledním letním přestupovém oknu Premier League také navrhrla, aby se přestupové okno zkrátilo a zavřelo ještě před koncem sezóny. V následujících kampaních se tak okno uzavře ve čtvrtek v 17:00 před oficiálním zahájením nové sezóny, což bývá o víkendu. “Jsem s návrhem Premier League velmi spokojen” pochvaloval si Infantino. 

“Má to smysl, jelikož se startem nové sezóny víte, jak váš tým vypadá.”

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..