Doba čtení: < 1 minuta

Brzy to budou dva roky, co dostal Jurgen Klopp pozici manažera v Liverpoolu, přesto je sobotní vítězství nad Leicesterem jedno z těch nejdůležitějších v tomto období. 

Kdyby se Liverpoolu nepodařilo dokončit svou dominantní pozici, Klopp by musel řešit otázky o obranné a duševní síle svého týmu. Otázky, které by nejspíše přicházely od něj. Bez ohledu na to, jak bylo vítězství dosaženo, dalo Kloppovi vnitřní oddych.

Není tak divu, když Salah, Coutinho a Henderson skórovali góly, Klopp oslavoval tak divoce, až to vypadalo, že dává pěstí imaginárnímu kritikovi.

Nyní se tak může vrátit zpátky k práci, znovu vyzbrojen pozitivním výsledkem a hlavním pozitivním prvkem v podobě Philippe Coutinha. Tvrdohlavý a principiální postoj majitelů Liverpoolu naštěstí pro Kloppa zachoval kvalitu Brazilce v týmu. Je to ten hráč, jehož nohy fungují nejrychleji na hřišti, jehož mozek pracuje nejostřeji a jeho asistence Mohamedu Salahovi byla provedena s neuvěřitelnou rychlostí.

Další otázkou posledních týdnů je slabá obrana Liverpoolu, která může být ovlivněna i celou brankářskou situací. Snad na žádné jiné pozici na hřišti neplatí pravidlo důvěry více, než na postu stopera. Má Mignolet 100% důvěru? A od koho? Od Kloppa?

Nicméně i když výkon nebyl takový, který by naznačoval nárok na výhru titulu, pro Kloppa to přišlo jako na zavolanou. A nejen on, ale i tým to potřeboval jako sůl. Jedno z mála tak důležitých vítězství pro manažera, které přišlo v období dvou let.

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..