Sezóna 2019/20 může pro Manchester United začít až o tři týdny dříve oproti zbylým rivalům z Premier League. 

Red Devils se v této sezóně Premier League umístili na 6. místě a v sobotním finále FA Cupu, ve kterém se utkají mistři Manchester City proti Watfordu, se budou modlit, aby jejich sousedé vyhráli. Pokud se tomu tak stane, ušetří Manchesteru United první soutěžní zápas 2019/20 už 25. července.

Pokud však překvapí Watford a výhru si odnesou oni, United se tak propadne na nejnižší kvalifikační místo anglických týmů do Evropské ligy, které v současné době okupují Wolves. Ti by ze soutěže vypadli úplně.

United by do Evropské ligy vstoupil do druhého kvalifikačního kola do mistrovské části, kde by je čekal solidní výběr oponenta, kterým by se stal buď irský tým Shamrock Rovers nebo Tobol, který se v nejvyšší Kazachstánské lize umístil na 3. místě.

Pokud ale tým Pepa Guardiola pohár získá, čímž si zajistí domácí treble, věci budou pro Ole Gunnar Solskjaera a jeho tým snadnější.

 

Je to komplikované? Podíváme se na to zblízka…


Manchester City, Liverpool, Chelsea a Totenham se již do skupinové fáze Ligy mistrů kvalifikovali a svůj první zápas na evropském poli si zahrají 17.-18. září.

K nim by se mohl připojit Arsenal v případě, že vyhraje Evropskou ligu.

Ostatní týmy, které se do skupinové fáze Ligy mistrů již kvalifikovaly, jsou Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid, Juventus, Napoli, Bayern Mnichov, Borussia Dortmund, Red Bull Lispko, PSG, Zenit St Petersburg, a Red Bull Salzburg.

Pokud ale Arsenal v Baku prohraje a přijde tak o své místo v Lize mistrů, svou sezónu začnou v Evropské lize ve skupinové fázi 19. září.

Tam se k nim připojí Manchester United a jeden ze dvojice Watford nebo 7. Wolves, záleží na vítězí FA Cupu.

Pokud Watford tento pohár vyhraje, vstoupí do skupinové fáze jako Arsenal a Manchester United se posune do druhého kvalifikačního kola, které se odehraje v červenci. Wolves by si pak v Evropě nezahráli vůbec.

Pokud ale vyhraje Manchester City, United svou sezónu zahájí ve skupinové fáze EL v září a budou to Wolves, kteří do turnaje vstoupí do druhého kvalifikačního kola.

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.