Prodej Arsenalu: Kroenkeovi odmítli 53miliardovou nabídku, šéf Spotify ale zůstává v pozoru

Majitelé Arsenalu, otec a syn Kroenkovi, odmítli nabídku na odkup klubu ve výši 1,8 miliard liber, kterou jim předložil švédský byznysmen Daniel Ek. Ten o tom také sám informoval na svém twitterovém účtu s tím, že rozhodnutí respektuje, nicméně dění v klubu bude nadále sledovat.

0
josh kroenke
Doba čtení: 2 minut(-y)

Fanoušci Arsenalu se žádané výměny vlastníků klubu zřejmě nedočkají. Daniel Ek, spoluzakladatel a výkonný ředitel společnosti Spotify, podal na začátku tohoto týdne již delší dobu avizovanou nabídku, která se měla pohybovat kolem částky 1,8 miliard liber (asi 53 miliard korun). Ta ovšem, jak se obecně předpokládalo, byla odmítnuta.

„V posledních dnech se objevovaly falešné zprávy, uvádějící, že jsem přes svá veřejná vyjádření nakonec nepodal nabídku na koupi klubu Arsenal FC. Myslím, že je důležité, uvést tímto prohlášením vše na pravou míru,” započal status na Twitteru švédský byznysmen.

„Tento víkend byla (řediteli) Joshi Kroenkemu a jeho bankéřům učiněna nabídka, na jejímž základě by v klubu částečně fungoval i systém vlastnictví fanoušků a jejich zastoupení v radě,” pokračoval Daniel Ek, jehož jmění je odhadováno v přepočtu na bezmála 78 miliard korun.

„Dostalo se mi na to ovšem odpovědi, že peníze nepotřebují a o prodeji klubu neuvažují. Respektuji tudíž jejich rozhodnutí, nicméně dění v klubu budu samozřejmě nadále bedlivě sledovat a zůstávám k dispozici, pokud by se mělo cokoliv změnit,” dodal boss raketově rostoucí společnosti, vyvíjející streamovací platformu pro poslech hudby nebo podcastů.

Pokud ovšem dění v nejvyšších strukturách londýnského klubu sledujete dlouhodoběji, zřejmě vás tato zpráva nikterak nezarazila. Stan a Josh Kroenkeovi, vlastnící Kanonýry skrze svou společnost Kroenke Sports Enterprises, totiž i přes protesty příznivců, které se objevovaly již dávno před fraškou jménem Evropská superliga, striktně prohlašovali, že Arsenal zkrátka není na prodej.

Právě zpackaný projekt na vytvoření nové, z velké části uzavřené, kontinentální soutěže, namíchnul podporovatele londýnského velkoklubu na maximum. Od oznámení o jeho vzniku, a i přesto, že byl hned po dvou dnech zrušen, je vyvíjen maximální tlak na prodej Arsenalu.

Proto vešel do popředí právě věrný fanoušek celku z Emirates Stadium a movitý podnikatel Daniel Ek, jenž chtěl zkusit štěstí s velmi přesvědčivou nabídkou a do vyjednávání zapojil i klubové legendy jako Thierry Henry či Dennis Bergkamp, stojící rovněž o změnu na nejvyšší pozici.

Stejně tak měl švédský boháč v plánu vyslyšet hlas lidu a zapojit do vlastnické struktury, rady klubu i další podstatných záležitostí zástupce fanoušků. Jednal proto i s několika fanouškovskými skupinami, od nichž de facto bez výjimky dostal plnou podporu.

Boj tak stále nekončí. Ba naopak. Jedna rodina proti všem.

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..