Generální ředitel Sunderlandu Martin Bain připustil, že část z výtěžku prodeje brankáře Jordana Pickforda ve výši 30 milionů liber byla použita k financování minulých chyb. 

Black Cats, kteří po 31. lednu 2016 zaznamenali ztrátu ve výši 33 milionů liber, kdy měli dluh 110,4 milionů liber, museli po sestupu z Premier League na konci minulé sezóny utáhnou opasky.

Fanoušci, kteří si mysleli, že by po odchodu Jordana Pickforda do Evertonu, Jeremaina Lense a Vita Mannoneho bude místo a prostředky pro nákup dalších hráčů, zůstali zklamaní a naštvaní po spekulacích, že klub by mohl jít do správy, i když to zdroje z Wearside vehementně popírají.

Nicméně Bain potvrdil, že část příjmů z prodeje hráčů, musela být použita k vyplacení zbývajících splátek z předchozích podpisů, včetně téměř 10 milinů liber Interu Milan za Ricky Alvareze po dlouhotrvajícím právním boji.

Bain řekl pro Sunderland Echo: „Po sestupu z Premier League následoval pokles příjmů, ze £100m na £40m a stejně tak i mzdové náklady, které jsou pro tuto úroveň stále významné, i když jsme již podnikli kroky k jejich snížení.

„Za Jordana Pickforda jsme získali 30 milionů liber, ale to je zapotřebí pro provoz klubu. Ano, peníze přicházejí, ale pak musíte vzít v úvahu všechny platby, které odešly na začátku léta. Pak ztratíme část peněz za Ricky Alvareze, hráče, kterého nemáme, což je naše chyba z minulosti.“

Majitel klubu Ellis Short nese frustraci fanoušků poté, co připustil, že už není ochotný přinášet finanční podpory do klubu, který je k prodeji.

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..