Prodej Newcastle United? Stále je tady šance!

0
Doba čtení: 2 minut(-y)

Syn Davida Rubena, který je součástí konsorcia, které chce koupit Newcastle, naznačil, že potenciální převzetí tohoto klubu má stále šanci. 

Jamie Reuben, který před nedávnem opustil svůj post v radě QPR kvůli možnému konfilktu zájmů, odpověděl příznivcům Magpies, kteří poslali Premier League dopis s údajným porušením protisoutěžního práva ve znění: “nejlepší fanoušci #nufc”.

Gordon Stein a Keith Patterson z Newcastle Consorcium Supporters Limited poslali lize dopis, v němž tvrdí, že stopka navrhovanému převzetí klubu je v rozporu s britským protisoutěžním zákonem.

Myslíte si, že k prodeji Newcastle tomuto konsorciu nakonec dojde?

 

Konsorcium, které podalo v první polovině tohoto roku nabídku na koupi Newcastle United, se skládá ze Státního investičního fondu Saúdské Arábie, PCP Capital Partners v čele s Amandou Staveley a dále bratrů Reubenových Davida a Simona. Tato skupina však svou nabídku v červenci stáhla. Důvody měly být ekonomické a také fakt, že Premier League odmítla dát koupi zelenou.

Nejvyšší anglické lize se mimo jiné nelíbilo, že Saúdský stát a ostatní členové v obchodu působili jako samostatné objekty. Kupci rovněž odmítli nabídku Premier League o nezávislé arbitráži.

Newcastle United chce za každou cenu prodat i současný majitel Mike Ashley. Ten si dokonce před několika týdny najal právníky. Cílem je dokázat, že se Premier League při rozhodnutí o odmítnutí nabídky na koupi klubu mýlila.

Ashley také vydal prohlášení, ve kterém obvinil generálního ředitele Premier League Richarda Masterse z toho, že během testu vlastníků nejednal ‘vhodně’. Dodal také, že nabídka ve výši 300m liber byla “formálně odmítnuta”.

Premier League na to odpověděla se slovy, že se Ashley mýlí. Dodala ještě, že stále čeká na “všechny příslušné informace” od navrhovaných kupujících.

Už jste viděli náš festival roušek? 😀 

 

Více článků ⚽

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..