Doba čtení: 2 minut(-y)

Jole Cole se podělil o svůj znechucený názor na kontroverzní Projekt Big Picture, se kterým přišel Liverpool a Manchester United. 

Radikální návrhy, které by se současnou podobou anglického fotbalu zatřásly, byly ze strany Premier League i Fotbalové asociace okamžitě odmítnuty. I přesto ale největší kluby Premier league o budoucích změnách i nadále jednají.

A Cole, který věří, že plány byly jen jasným pokusem elitních týmů získat ještě větší moc, trvá na tom, že význam tohoto sportu pro běžného člověka byl ‘dost podceněn’.

Pro BT Sports řekl: “Moje první reakce byla vztek. 

“Musíte oddělit Liverpool a Manchester United. Kdo jsou, co znamenají pro fanoušky, jejich business. 

“Protože právě jejich business dělá to, co velké podniky dělají – udržují zisk a zajišťují, že akcionáři jsou spokojení. Uviděli příležitost, fotbal je nyní na špatném místě, stejně tak jako zbytek společnosti a to kvůli situaci, kterou prožíváme. 

“Snaží se získat moc, aby mohli schraňovat zisk. To je jejich dlouhodobý plán, oportunistický. 

“To, co dělají, je špatné. Podceňují, co fotbal znamená pro obyčejné lidi”, nešetřil Cole kritikou.

I přesto, že tyto původní plány byly zamítnuty, bylo potvrzeno, že Premier League se zavázala k jejich strategickému přezkoumání.

Hlavní představitelé ligy jsou přesvědčeni, že Liverpool a United využijí hrozby odštěpené Evropské Premier league jako páky k uzavření dohody s týmy z nejvyšší anglické ligy ohledně Projektu Big Picture.

A Cole věří, že fanoušci se musí klubům prosazujícím návrhy ze strachu postavit. Zvýšená moc ovládaná elitou by zmařila “sen” menších týmů. “Příznivci Grimsby, Leyton Orient, Exeteru, každý, kdo má sen hrát fotbal… pokud dovolíte velkým podnikům a milionářům převzít moc, pak zničíte sny vašich fanoušků dostat se do Premier League. 

“Nebo i Leicester, když se podíváme na to, co se stalo před 4 lety. Byl to neuvěřitelný příběh. 

“Je to sport lidu. Musíme zůstat silní. Fotbalová asociace musí být zodpovědná, musí ochránit fotbal pro všechny.”

 

↩️ Zpět na hlavní stránku

1 komentář

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..