Protesty se dostaly za hranu, situaci chceme uklidnit postupem do finále, uvedl Solskjaer

Hlavní kouč Manchesteru United Ole Gunnar Solskjaer se poprvé vyjádřil k nedělním protestům fanoušků, které vyústily ve zrušení ligového šlágru s Liverpoolem. Podle něj zašly už příliš daleko. Zároveň dodal, že by majitelé měli lépe komunikovat s fanoušky a naslouchat jim, i když věří, že už k tomu dochází.

0
Doba čtení: 2 minut(-y)

Naštvanost fanoušků Manchesteru United na majitele klubu vyeskalovala po fiasku s Evropskou Superligou natolik, že stovky z nich vnikly v neděli v podvečer přímo na stadion Old Trafford a zasloužily se o odložení ligového šlágru s Liverpoolem. Řada z nich přitom jednala i agresí a podle manchesterské policie tak dokonce došlo ke zranění šesti strážců pořádku.

Před čtvrteční semifinálovou odvetou Evropské ligy se k celé záležitosti poprvé vyjádřil i hlavní kouč Ole Gunnar Solskjaer: „Byl to pro nás náročný den. My jsme samozřejmě chtěli hrát a porazit pro fanoušky Liverpool, protože taková je naše práce.”

„Jak už jsem ale říkal před zápasem, je potřeba poslouchat hlasy fanoušků. Každý má právo protestovat, ač by jej měl využívat jen v příslušných mezích. To, že už došlo ke zranění nějakých policistů, kteří teď budou mít už nadosmrti jizvy, je za hranou.”

A odpověď norského kouče na otázku, zda-li věří, že Glazerovi posílí po posledních protestech komunikaci s příznivci? „Nemusíte být asi zrovna jaderní fyzici, abyste viděli, že čelíme výzvám a věcem, s kterými se musíme vypořádat. Komunikace již samozřejmě probíhá, jak se mnou, tak s fanoušky, což je pro další posun to nejpodstatnější.”

„Manchester United musí být spojený fotbalový klub. Aby věci mohly růst a zlepšovat, je někdy potřeba být trpělivý a já věřím, že se časem zase spojíme a půjdeme spolu dál,” dodal 48letý kouč druhého celku Premier League.

Budou více komunikovat i s fanoušky, věří Solskjaer

Přestože Avram Glazer, jeden z členů rodiny vlastnící manchesterský klub, se odmítl fanouškům omluvit, ba dokonce k nim jakkoliv promluvit, Solskjaer přiznal, že jemu se dostalo osobní omluvy a že s rodinou Glazerových má skvělý vztah.

„Komunikuji s nimi. Dostal jsem od nich omluvu, ale když plány na Superligu pohořely, omluvili se i fanouškům,” poznamenal Nor. „Naslouchají mi a jsem si jistý, že budou více naslouchat a komunikovat i s fanoušky.”

Teď Solskjaer věří, že se mužstvu podaří alespoň na chvíli utišit vyhrocenou situaci mimo hřiště a postoupit do finále Evropské ligy. S ohledem na výsledek prvního zápasu (6:2) se tento cíl zdá býti velmi blízko.

„Poslední týdny byly náročné, ale výzvy, zejména ty úspěšné, někdy pomohou posunout věci kupředu. Rozumím, že fanoušci chtějí vidět výsledky a trofeje a věřím, že tento tým je schopných jich dosáhnout. Neustále se posouváme dopředu. Snad se nám zítra podaří dostat do finále a na chvíli vše okolo uklidnit.”

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..