Vypadnutí Liverpoolu z FA Cupu jim sice zredukoval počet zápasů, ale Pep Guardiola by byl radši, aby jeho tým působil ‘ve všech 4 soutěžích jak nejdéle by to šlo’. 

City ve středečním zápase Carabao Cupu debaklovalo Burton Albion 9-0 a v tomto měsíci jim zbývají ještě 2 zápasy pohárových soutěží spolu s dalšími 3 utkání Premier League.

Liverpool, který před pár dny vypadl z ligového poháru, si v lednu zahraje jen 3 zápasy a všechny z nich v Premier League.

“Nevím, jestli je méně zápasů Reds také jejich výhodou – nemám o tomhle z vlastních zkušeností žádnou teorii” řekl Guardiola.

“Pokud jsou všichni hráči zdraví a fit, dokážeme se s tím vypořádat. Problém nastává v případě, že máte 10 zraněných hráčů, pak je to téměř nemožné. 

“Preferuji být součástí všech soutěží, rozhodně. Chci být ve všech čtyřech soutěžích jak nejdéle to půjde. Když nás Wigan v loňské sezóny vyřadil z FA Cupu, byl jsem smutný. Beru poháry vážně. 

“Nepodílím se na tom, co dělají mí oponenti. Jen Jurgen Klopp ví, co přesně se stalo. 

“Samozřejmě, že potřebujete velký tým – bez kvality nemůžete vyhrát jedinou soutěž. Co se týká kvality našich hráčů, můžeme to zvládnout.”

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

 

Zapněte si upozornění na naše články, ať už Vám neunikne ani jeden 🔔

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.