Wolves kvůli pandemii zakázalo hráčům nákupy. Zařídí jím je kuchyňský personál i ochranka

Během probíhající pandemie koronaviru se kluby snaží chránit své hráče všemožnými způsoby. To, s čím nyní přišel Wolverhampton, je ale poměrně neobvyklé. Klub totiž zakázal svým hráčům jakýkoliv výskyt v obchodě či nákupním centru. 

0
Doba čtení: 2 minut(-y)

Ačkoliv podobné zákazy jsou i napříč Premier League nyní spíše výjimkou, mužstvo sídlící na Molineux Stadium totéž opatření zavedlo již na jaře při první vlně nákazy.

Podle kouče Nuna Espiríta Santa to ale neznamená, že hráči nebudou mít co jíst. Klub totiž organizuje nákupy pro celý kádr. „Máme lidi na to, aby hráčům chodili nakupovat,” řekl Portugalec.

„Musíme se vyhnout jakémukoliv riziku nákazy. Máme malý kádr a už tak s ním jsou kvůli pár hráčům mimo problémy. Nemůžeme si dovolit ztratit jediného hráče. Dennodenně všem říkáme, aby byli maximálně opatrní.”

„Když byla pandemie v největším rozmachu, tohle opatření měl každý. Jakmile se situace vyvíjela kladně, řekli jsme hráčům ‚máte volnost, jděte si nakoupit’.”

„Teď, když se čísla znovu vyvíjí hrozným způsobem a k tomu tu máme novou mutaci viru, které se každý bojí, jsme se domluvili, že bude nejlepší to znovu udělat takto, abychom se ochránili,” představil Santo důvody zavedení zákazu nakupování.

Zároveň také vyloučil, že by Wolves pro zvládnutí situace nabíralo nové lidi. „Dokud je tu dobré vůle, není nás málo. Pomáhá kuchyňský personál, ochranka, zkrátka každý kdo jen trochu může. Musíme bojovat společně. Jako společnost, klub i jednotlivci.”

Dvojité testování je nezbytné

Od zářijového startu sezony se ve všech ligových klubech testuje jedenkrát týdně. S rostoucí nákazou a přesunem mnoha částí země do vyšších úrovní tamního protiepidemického systému ale přibývá nutnost testovat během týdne dvakrát tak, jak tomu bylo i v létě při fotbalovém restartu.

Jenže dvojité testování je povinné až od úrovně 4 a třeba právě je zatím stále ještě o patro níže. Testovat tak má jen jednou za sedm dní. Santo proto volá po sjednocení pravidel testování pro celou soutěž. Kvůli prudkému nárůstu nákazy chce pro všechny testování dvakrát za týden.

„Bohužel si myslím, že je skutečně nutné testovat všechny dvojmo. Bylo by dobré vyhnout se situacím, kdy hráč přijede na zápas, ale nakonec nebude smět hrát.”

Obavy z utkání proti Tottenhamu, jenž do Wolverhamptonu přijede z nejhůře zasažené oblasti v celé Británii – Londýna – ale u Santa nejsou. „S tím nemám absolutně žádný problém. Víme, jak striktně jsou nastavena pravidla a jsme si jisti, že je všechny kluby dodržují stejně.”

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..