Radost fanouškům neudělal: Klopp promluvil o podpisu stopera

0
Klopp
Doba čtení: 2 minut(-y)

I přesto, že Liverpool v současné chvíli trápí defenzivní krize se zraněními, především pak v defenzivní linii, Jürgen Klopp promluvil o tom, že nejspíše bude muset tyto problémy vyřešit jinak, než na přestupovém trhu. 

Když Liverpool dlouhodobě přišel o Virgila van Dijka a Joe Gomeze, pro mnohé se zdál jasným řešením příchod nové posily na tento post. Navíc se zranil i Joel Matip, který teď bojuje s časem pro to, aby byl k dispozici pro nadcházející ligový zápas s Manchesterem United. I tak je ale odvážné spoléhat se na Matipa, který je zraněními prokletý.

Výborně absenci Van Dijka a Joe Gomeze vyplňuje defenzivní záložník Fabinho, kromě něj pak má Klopp k dispozici už jen mladíky Williamse a Phillipse.

Mnozí Reds vyzývají, aby se krizovou pozici pokusili vyřešit na přestupovém okně, které je nyní otevřeno. Trenér Klopp ale svým výrokem fanoušky moc nepotěšil. Důvodem má být finanční nestabilita uprostřed koronavirové pandemie.

“V dobrých časech si každý myslí, že naši majitelé jsou velice štědří. V těch horších pak zase, že nic nepustí. Možná proto, že jsou z jiné země, ale tak to není. Zajímají se o tento klub i o jeho úspěch. 

“Vidí ty stejné potřebné věci jako já. I u hráčů, i u zaměstnanců. Není to tak, že bych jim řekl ‘jo a jen tak mimochodem byl bych rád za středního obránce’ a oni odpoví ‘Fakt? Proč?’. 

“Je to zřejmé, je to na stole, pracujeme na tom. Je to ale celá ta situace a navíc leden, což není zrovna snadné přestupové okno. 

“Je to okno, ve kterém si ostatní kluby říkají ‘ne, máme dost peněz na přežití’, takže naše cílové hráče nyní nemusíme řešit.

“Mou povinností je vypořádávat se s okolnostmi, ve kterých jsme. Což dělám vždycky. Pokud by byl svět zase normálním místem, soustředili bychom se na to, abychom udělali tu správnou věc. Nyní to tak ale není. Takže nevím, proč se neustále snažíme fotbal oddělovat a hrát si, že je od ostatních oblastí světa nezávislý.

“Jsem fanoušek fotbalu, ale nejsem tak zaměstnán. Mou náplní je management. 

“Jako fanoušek vidím, že potřebujeme stopera, jiný klub má dobrého, tak ho prostě přivedeme. Mou povinností ale je udělat z našich hráčů co nejsilnější mužstvo a pracovat s ním.

“Vyřešil by jeden stoper všechny naše problémy? Na zápas nebo dva ano, pak by se mohl taky zranit. 

“Je to složitá situace. Musíme se s tím vypořádat a nemůžeme to vyřešit na přestupovém trhu”, dodal Klopp.

 

↩️ Zpět na hlavní stránku

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..