Doba čtení: < 1 minuta

RedBird Capital, v jejímž čele stojí hvězda NBA LeBron James a jeho obchodní partneři, odsouhlasila “významnou investici” do majitelů Liverpoolu, Fenway Sports Group. RedBird podle oficiálních zpráv získá 10 procent menšinového podílu ve FSG, a James se tak stane součástí vlastnické skupiny klubu Premier League.

Majitelé Liverpoolu doufají, že nová dohoda přinese potřebnou finanční stabilitu poté, co šampióni Premier League utrpěli během pandemie koronaviru odhadovanou ztrátu 120 milionů liber. Fanoušci zase věří, že právě tyto peníze budou použity na financování letních přestupů k mnohokrát zmiňovanému oživení kádru.

Kromě zmírnění finanční zatíženosti společnosti FSG se také očekává, že se dočasné pozastavení plánování na rekonstrukci a navýšení kapacity Anfield Road Stand opět rozjede.

To, že se hvězda NBA James a jeho obchodní partneři Maverick Carter a Paul Wachter stanou součástí vlastnické skupiny FSG už oficiálně potvrdil a okomentoval hlavní majitel FSG John W Henry.

Ten společně s předsedou Tomem Wernerem a prezidentem Mikem Gordonem ve svém prohlášení uvedli: „Naše strategické partnerství s Gerrym [Cardinale – zakladatel a řídící partner RedBird] a celým týmem posílí naši schopnost vystihnout budoucí příležitosti k růstu uceleněji a s větší rychlostí, ale zároveň se stejným rozmyslem jako tomu bylo doposud.”

„Jsme také rádi, že můžeme přivítat naši vlastnickou skupinu LeBron, Maverick a Paul, s nimiž jsme úspěšně spolupracovali již více než deset let. Jejich vstup je pro FSG důležitým milníkem a rozšiřuje a prohlubuje dlouhodobé přátelství a vztahy, které započaly už v roce 2010,” stojí v prohlášení.

Fenway Sports Group, který mimo jiného vlastní také baseballový tým Boston Red Sox, převzal vlastnictví nad Liverpoolem v roce 2010.

 

🏠 Domů

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..