Doba čtení: 2 minut(-y)

V Manchesterském klubu rostou obavy o přístupu Masona Greenwooda, který prožívá nelehké období své kariéry. 

19-ti letý hráč na pátečním tréninku předvedl velmi slabý výkon a proto se nedostal do výběru pro sobotní zápas svého týmu. Ten nakonec United nad Evertonem vyhrál 3-1.

Manchester United si stojí za tím, že za Greenwoodovou slabou formou může nevolnost. Trenér Ole Gunnar Solskjaer sám jako důvod absence v sobotním zápase uvedl právě nemoc. “Včera večer mu nebylo dobře. Na tréninku vypadal OK, ale pak nám svůj stav nahlásil a nemohl tak s námi odcestovat”, řekl Solskjaer na před-zápasové tiskové konferenci.

Mnoho zdrojů, včetně The Times, ale uvádí, že toto vysvětlení není úplně tak pravdivé. Tím pravým důvodem toho, že si na Goodison Parku nezahrál, je právě jeho chování a přístup během pátečního tréninku.

V klubu se začínají obávat o Greenwoodův životní styl, především se pak jedná o nedostatek spánku a odpočinku, který mu zabraňuje udržet si ty nejlepší možné výkony.

Už v říjnu se objevily informace o tom, že United si s 19-ti letým mladíkem o jeho chování mimo klub musel promluvit.

V září byl Greenwood, společně s Philem Fodenem, poslán z národního týmu předčasně zpátky domů. Důvodem toho bylo porušení protokolů vztahující se ke koronavirovým opatřením. Anglická reprezentace byla v té době na Islandu a tato dovjice si na hotelový pokoj pozvala místní dívky.

Manchester United se k tomuto incidentu vyjádřil se slovy zklamání. A i přesto, že Foden se do národního týmu pro nadcházející zápasy vrátil, Greenwood ne. Tomu měl předcházet rozhovor Ole Gunnar Solskajera s manažerem repre Garethem Southgatem.

Norský boss si přál, aby jeho svěřenec, který se v této sezóně postavil na start pouze 4 zápasů, zůstal a trénoval v Carringtonu. Southgate na to kývl i z důvodu jeho nedávné absence v prvním týmu Red Devils.

Manchesterský celek se tak ze všech sil snaží, aby se Greenwood plně soustředil na svou kariéru profesionálního fotbalisty. Až čas nám ale ukáže, jak na to odpoví samotný hráč.

 

🏠 Domů

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..