Premier League dokončila vyšetřování navrhovaného £300 milionového převzetí Newcastle United a oficiálního rozhodnutí bychom se měli dočkat během několika málo dní. 

Očekává se, že konsorcium financované Saúdskou Arábií nakonec dostane zelenou a bude moci převzetí anglického klubu dokončit.

Skupina v čele s Amandou Staveley na konci března odevzdala potřebné dokumenty k projednání Premier League, která zkontrolovala mimo jiné i finanční zázemí nových potenciálních majitelů. Dále byla zaplacena i nevratná kauce ještě stále nynějšímu majiteli Mike Ashleymu a narozdíl od různých spekulací nemá Premier League deadline, do kdy musí převzetí schálit.

Normálně tento proces trvá okolo 4 týdnů, nicméně v tomto případě byl opožděn koronavirovou pandemií i námitkami ze strany BeIn Sports ohledně nelegálního streamování zápasů Premier League, jehož součástí je právě stát Saúdské Arábie.

Konečné rozhodnutí by ale mělo padnout již brzy a to během příštího týdne a ukončit tak tuto ságu okolo převzetí tohoto anglického klubu.

 

Více článků ⚽

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.