Rúben Dias? Zvedl celou obranu. Takových hráčů je minimum, v klubu může vydržet i 7 let, věří Guardiola

Klíč k tomu mít nejlepší obranu z Premier League? Rúben Dias! Teprve 23letý Portugalec přišel v létě na Etihad Stadium z Benfiky a od té doby se defenzivní řada Manchesteru City leskne i ve tmě. V posledních dvaadvaceti utkáních pustila jen 9 branek. „Je schopný hrát zápas každé tři dny aniž by se unavil. Je pro nás nesmírně důležitý,” pronesl Pep Guardiola. Ten našel ještě jeden aspekt, díky němuž jsou Cityzens na špici defenzivní pyramidy celé ligy – podařilo se na minimum omezit individuální chyby.

0
Doba čtení: 2 minut(-y)

Rúbenu Diasovi je teprve 23 let, přišel až na konci letního transferového okna z Benfiky, která za něj utržila 68 milionů eur, ale okamžitě se stal stěžejním článkem Manchesteru City. Zdá se, že konečně dokázal plnohodnotně zalepit díru ve středu obrany po odchodu Vincenta Kompanyho. Tým je díky němu v této sezoně z hlediska defenzívy absolutně nejlepší v lize.

Diasův přestup neuvěřitelným způsobem zapůsobil na celou obranou linii Cityzens. Nejenže Portugalec přinesl obrovskou individuální fotbalovou kvalitu, ale zároveň dokázal pozvednout i všechny spoluhráče kolem sebe, zejména Johna Stonese.

„Když kupujete hráče, věříte, že týmu pomůže, ale nikdy nemůžete vědět jak moc. Rúbenovi schopnosti a chápání hry je neuvěřitelné. Chce se neustále učit, zlepšovat. Na všechny z nás udělal velký dojem, ať už svým tělem, tak svým myšlením,” prohlásil Pep Guardiola.

„Každý den je už od brzkého rána v tělocvičně, kde dělá své rutinní cviky. Také se perfektně stravuje. Žije čtyřiadvacet hodin denně svou profesí. Je to málo vídaný typ klučiny, který může hrát zápas klidně každé tři dny, protože se dokáže okamžitě zregenerovat, navíc má obrovskou nikdy neutichající chuť do fotbalu. Takový hráč je pro každý tým nesmírně důležitý.”

„Krom toho je mu teprve 23 let. Myslím, že tohle byl úžasný podpis, neboť může v klubu vydržet klidně šest, sedm let. Najít někoho podobného bývá dosti náročně, takže musím uznat, že máme obrovské štěstí. Snad bude ve svém rozvoji nadále pokračovat.”

Přestože příchod Rúbena Diasa má nezpochybnitelný efekt, podle španělského stratéga je dalším výrazným faktorem, který prosekal cestu na vrchol defenzívy celé ligy fakt, že se povedlo vymýtit četné individuální chyby.

Od děsivé zářijové prohry 5:2 s Leicesterem dostalo mužstvo v 22 zápasech pouhopouhých devět gólů!

„V předchozích sezonách jsem si vždycky myslel, že můžeme dostávat daleko méně gólů. Bohužel jsme ale často dojížděli na individuální chyby. Teď musíme pokračovat v nastavení z této sezony, být opatrní a nadále výkonnostně konzistentní,” dodal Guardiola.

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..