Záložník Chelsea Ruben Loftus-Cheek má natrženou Achillovu šlachu a ve čtvrtek večer podstoupil operaci.

Loftus-Cheek si nezahraje ve finále Evropské ligy proti Arsenalu, které je naplánováno na 29. května v Baku a to kvůli zranění, které utrpěl během přátelského zápasu proti týmu MLS New England Revolution.

Trenér Anglie Gareth Southgate tak musel záložníka vynechat z anglické reprezentace, která si v rámci Ligy národů zahraje semifinále proti Nizozemsku.

Southagate přiznal, že se jedná o ‘velmi nešťastné’ načasování zranění, jelikož Loftus-Cheek, společně s jeho týmovým kolegou Callum Hudson-Odoim, který stejné zranění utrpěl v dubnu, by byli ‘stoprocentně’ součástí jeho nároďáku.

23 letý hráč do středečního zápasu nastoupil do druhého poločasu jako náhradník, ale v 69. minutě musel být vystřídán poté, co se mu na nerovném povrchu Gillette stadionu zvrtla noha. Následně stadion opouštěl o berlích a s ochrannou botou na levé noze.

Hudson-Odoi to stejné zranění utrpěl během remízy 2-2 proti Burnley v dubnovém utkání.