var premier league
Doba čtení: 2 minut(-y)

Technologie video asistenta je součástí nejvyšší anglické ligy teprve druhou sezónu a zatím se nezdá, že by fotbal jednoznačně vylepšila. 

O tom nicméně promluvili už i samotní hráči jako například Kevin De Bruyne z Manchesteru City, kapitán Reds Jordan Henderson nebo Jack Grealish z Aston Villy. No a podobný pohled na to mají i fanoušci.

BBC se rozhodla uspořádat velký průzkum, během kterého zjistila, že pouze třetina fotbalových fanoušků napříč Spojeným královstvím si myslí, že hra se s příchodem VARu zlepšila. 44% se pak domnívá, že to fotbal naopak zhoršilo.

A zatímco většina fanoušků má možnost vidět rozhodnutí VAR na obrazovce – ať už na stadionu, nebo v televizi – téměř polovina fanoušků uvedla, že věří, že zavedení VARu vzalo ze hry vzrušení.

 

Jakých největších kontroverzních rozhodnutí jsme se v této sezóně zatím dočkali? 

West Ham vs Aston Villa, 30. listopadu: Poté, co VAR rozhodl o neuznání gólu Ollieho Watkinse kvůli tomu, že jeho paže byla v offsajdové pozici, trenér Aston Villy Dean Smith řekl: “VAR frustruje každého, ale bohužel s ním nemůžeme nic dělat.”

 

Manchester United vs West Brom, 21. listopadu: “Jsem velmi zklamaný z rozhodnutí rozhodčího,“ řekl manažer Baggies Slaven Bilič poté, co rozhodčí David Coote zvrátil penaltové rozhodnutí a rozhodl, že Bruno Fernandes se při výzvě na Conora Gallaghera dotknul míče.

 

Crystal Palace vs Leeds United, 7. listopadu: Patrick Bamford řekl, že VAR „ničí fotbal“. To následovalo po neuznání jeho vyrovnávacího gólu pro Leeds. Důvodem byla opět jeho natažená paže v offsaju.

 

Everton vs Liverpool, 17. října: Manažer Reds Jurgen Klopp řekl po dramatickém Merseyside derby, ve kterém se vážně zranil Virgil van Dijk a VAR nijak nepotrestal Jordana Pickforda, že „takovým nerozumí rozhodnutím“. Nejednalo se ale o jedinou kontroverzi. Gól ke konci zápasu, jehož autorem byl Jordan Henderson, nebyl uznán kvůli minimálnímu offsajdu Sadia Maného.

 

Anketa ukazuje:
  • 36% fanoušků mezi lety 18-34 věří, že VAR fotbal vylepšil, z příznivců starších 55 let je to jen 29%
  • 59% fanoušků 55+ uvedli, že VAR technologie fotbal zhoršila
  • Fanoušci Arsenalu (44%) spíše věří, že video asistent fotbal vylepšil, zatímco 37% fanoušků Chelsea, 34% Liverpoolu a 32% Manchesteru United cítí, že to hru vylepšilo
  • Mladí fanoušci jsou rozděleni v názoru, zda rozhodčí posuzují rozhodnutí konzistentně (35%) či nekonzistentně (33%)
A co vy a VAR?

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..