Trenér Chelsea Maurizio Sarri zase a znovu kritizoval užití video assitentů a uvedl, že je proti zavedení jejich zavedení pro příští sezónu Premier league. 

Anglická nejvyšší divize následuje kroky evropských lig, včetně La Ligy a Bundesligy, a kluby Premier League si odhlasovaly zavedení VAR systému už pro příští sezónu.

Sarri, který má s VARem zkušenosti ze svého působení v italské Neapoli, veřejně systém kritizoval po úterní kontroverzi v podání penalty Harryho Kanea, díky které Spurs porazili v prvním kole semifinále Carabao Cupu Chelsea 1-0.

Rozhodčí Chris Kavanagh, který měl zápas v režii, bude mít na starosti i sobotní ligové utkání Blues proti Newcastle. Sarri ale řekl: “Rozhodčí problémem není. 

“Problém je pro mě to, že tady nejsou na VAR připraveni. Čárový rozhodčí zastavil běh hráče a pro něj je to přirozeně signál, že je jedná o ofsajd. 

“Ale to je normální. Používají tento systém vůbec poprvé, takže si na něj musí zvyknout. 

“Já za sebe nemám video assitenta rád. Riskujeme také to, že se změní atmosféra na stadionu. Vstřelíte gól, ale musíte počkat 30 vteřin předtím, než můžete oslavovat. To je pro atmosféru na stadionu negativní. 

“Jsem na tento systém zvyklý z Itálie, kam to přišlo před třemi lety, ale rád ho nemám.”

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

Přidejte si stránku k Oblíbeným ⭐

 

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.