Maurizio Sarri přiznal, že jej majitel Chelsea Roman Abramovič nikdy nekontaktoval a uvedl, že všechny otázky ohledně jeho budoucnosti by měly mířit do klubu.

Nedělní prohra Modrých 6-0 proti Manchesteru City zpochybnila jejich naděje na umístění v top 4.

Na otázku, zda očekává od Abramoviče telefonát, Maurizio Sarri odvětil: “Pokud zavolá, budu rád, ale ještě se to nestalo. Abych byl upřímný, nevím, co očekávat.”

Chelsea prohrála poslední 3 venkovní ligové zápasy, přičemž obdržela 12 gólů a nevstřelila žádný. Už během předzápasové tiskové konference Sarri přiznal, že jeho post na Stamfordu Bridge není jistý, ale vzkázal novinářům, ať se s otázkami o jeho budoucnosti obrátí na radu Chelsea.

“Nevím, musíte se zeptat klubu. Já se obávám o svůj tým, výkon, ale má práce je vždy pod rizikem. Takže toho se neobávám.”

Chelsea sedí po své největší porážce v soutěži od roku 1991 bod za 4. Manchesterem United a Sarri přiznal, že vyrovnat se s nedělním zápasem nebude snadné.

“Budeme muset najít vysvětlení a to hodně rychle.

“Před začátkem jsem měl dobrý pocit. Ale v prvních minutách jsme obdrželi stupidní gól a to se na nás podepsalo až do konce hry.

“Man City hrají fantastický fotbal a vděl jsem neuvěřitelně silný tým. My na druhé straně měli úplný výpadek.

“Zápasy jako tenhle se na vás podepíší. Nebude snadné nás postavit zase zpátky na nohy. Ale fotbal je tvořen i těmito chvílemi.

“O poločase jsem hráčům řekl, že pokud by se nám podařilo zareagovat, vrátili bychom se silnější než kdykoliv předtím.”