Doba čtení: < 1 minuta

Státní investiční fond Saúdské Arábie, PCP Capital Partners a Reuben Brothers vycouvali z koupě anglického klubu Newcastle. 

Dokumenty k převzetí byly Premier League odevzdány už v dubnu, od té doby se ale nic nestalo.

Investiční skupina se tak rozhodla ukončit zájem, což odůvodnili světovou nejistotou v důsledku koronavirové pandemie.

“S hlubokým uznáním k celé komunitě Newcastle a významu jejího fotbalového klubu jsme se rozhodli stáhnout náš zájem o fotbalový klub Newcastle United.

“Je nám to líto, protože jsme byli nadšení a plně odhodláni investovat do tohoto skvělého města Newcastle a věříme, že bychom mohli vrátit klub na místo jeho historie, tradice a zásluh fanoušků.

„Bohužel, prodloužený proces za současných okolností spojený s globální nejistotou způsobil, že potenciální investice již není komerčně životaschopná.

„Za tímto účelem cítíme zodpovědnost vůči fanouškům vysvětlit nedostatek alternativ z hlediska investic.

“Jako samostatný a ryze komerční investor jsme se zaměřili na budování dlouhodobé hodnoty pro klub, jeho fanoušky a komunity, protože jsme se i nadále zavázali ke spolupráci, praktičnosti a proaktivitě prostřednictvím obtížného období globální nejistoty a velkých výzev pro fanoušky a klub.

“Nakonec během nepředvídatelně prodlouženého procesu vypršela obchodní dohoda mezi Investiční skupinou a majiteli klubu a naše investiční teze nemohla být zachována, zejména bez jasnosti ohledně okolností, za kterých odstartuje příští sezóna, a nových norem, které začnou platit pro zápasy, tréninky a dalších aktivit.”

Majitelem tedy i nadále zůstává Mike Ashley, což fanoušky Strak nejspíše nepotěší. Ten se snaží klub prodat již několik let. Požaduje za něj částku okolo 300 milionů liber.

 

↩️ Zpět na hlavní stránku

2 komentáře

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..