Doba čtení: < 1 minuta

Fulham postoupil do Premier League přes playoff. Zatím se potvrzuje, že mužstva, která se dostanou do nejvyšší soutěže právě tímto způsobem, mají během prvních dvou let velké problémy se záchranou.

Scott Parker byl jmenován do funkce manažera klubu ze západního Londýna, ještě v sezoně 2018/19. Tehdy sestupu zpět do Championship nezabránil. Podaří se mu Fulham tentokrát zachránit?

Cottagers mají momentálně velké potíže s defenzivou. Za úvodní tři kola inkasovali již 10 gólů. Obrana kupí jednu chybu za druhou a útok na tom není o moc lépe. Experti se shodují, že filozofie s dlouhým držením míče, kterou Parker praktikuje, nemůže nést v nejvyšší soutěži úspěch. I po hrozivém startu však představenstvo klubu vyjádřilo Parkerovi podporu.

Představenstvo chce posílit obranu ještě před uzavřením přestupového okna příští týden. Ředitel klubu Tony Khan včera v noci prozradil, že už jim uniklo pět přestupových cílů, přičemž dva měly během jednání pozitivní testy na koronavirus. Je však možné, že se chalupáři na tyto hráče opět zaměří, pokud se včas zotaví.

Do uzavření okna zbývá méně než týden a Parker si opět postěžoval nad nedostatkem lídrů v týmu. “Pokud jde o obranu, nejsme dost dobří,” řekl Parker. “Nebyli jsme dobří první tři zápasy v této sezóně.”

“Musíme to vyřešit. Musíme přivést obránce s osobností a zkušenostmi.”

“Nechci být k chlapcům příliš kritický, protože pro mě byli vždy prvotřídní. Ale tito chlapci také potřebují pomoc. Když postoupíte z Championship do Premier League, tým se vyvíjí. Musíte přivést hráče, kteří mohou zlepšit tým a posunout ostatní hráče dál.”

Zatímco obránci jsou jasnou prioritou, Fulham se také snaží dovést další kreativní hráče do budoucna, aby snížil zátěž, kterou na sobě nese Aleksandar Mitrovič. Útočník – loňský vítěz šampionátu Golden Boot – minulý zápas s Aston Villou promarnil řadu šancí, přičemž ze šesti pokusů jen jednou trefil bránu.

 

Více článků ⚽

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..