Doba čtení: 2 minut(-y)

Konec veleúspěšné éry. I tak by se dala shrnout novinka z táboru Manchesteru City, který dnes oficiálně potvrdil, že dvaatřicetiletý argentinský útočník po deseti letech ukončí své působení v klubu. Stane se tak poté, co v létě vyprší jeho kontrakt. O svoji budoucnost se však bát nemusí, zájemci o Agüerovy služby se už nyní tlačí do řady.

Agüero přišel do Manchesteru City z Atletika Madrid v létě 2011 a od té doby v Premier League nasázel 257 branek ve 384 vystoupeních za klub. Je tak suverénně nejlepším střelcem v historii City. A jak se již pro klubovou televizi nechal slyšet prezident klubu Khaldoon Al Mubarak, Agüero se dočká své vlastní sochy přímo u stadionu Etihad.

“Je mi velkou ctí oznámit, že už nyní plánujeme pověřit umělce pro vytvoření sochy Sergia, který tak bude už navždy součástí stadionu Etihad po boku již postavených soch Vincenta Kompanyho a Davida Silvy. Těšíme se na příležitost rozloučit se se Sergiem vhodným způsobem na konci sezóny,” uzavřel Al Mubarak.

Podle zpráv se Agüero se City rozejde v tom nejlepším pořádku. Obě strany se tak dohodly na dnešním rozhovoru i za účasti Pepa Guardioly, na kterém se vzhledem k přetrvávajícím zdravotním problémům a pouhým čtrnácti startům v této sezóně rozhodli, že tato varianta bude tou nejlepší.

Argentinský internacionál během desetiletého setrvání v klubu vybojoval a získal celkem čtyři tituly v Premier League, FA Cup a pět Ligových pohárů.

Agüero v prohlášení uvedl, že v něm zůstane obrovský pocit uspokojení a hrdosti za možnost hrát za Manchester City po dobu deseti let – což je podle něj v dnešní době velice neobvyklé pro profesionálního hráče.

Fanoušky zároveň ujistil, že až do konce sezóny bude podávat maximální výkony. “Pokud jde o mě, budu i nadále po zbytek sezóny podávat maximum, abychom získali všechny možné trofeje a přinesli fanouškům více radosti. Potom začne nová etapa s novými výzvami a já jsem plně připraven jim čelit se stejnou vášní a profesionalitou, které jsem se vždy snažil oddaně naplňovat, abych mohl působit na té nejvyšší úrovni,” ujistila fanoušky ve svém prohlášení argentinská legenda.

 

 

1 komentář

  1. […] Letos ještě může Sergio Agüero poprvé v kariéře přidat tu největší klubovou trofej, která mu ve vitríně chybí – ušatý pohár za ovládnutí Ligy mistrů. A přidat pátý titul anglického šampiona. Poté už si ale sbalí kufry a přesune za novým angažmá. To ve světle modrých barvách totiž skončí s posledním dnem sezony.  […]

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..