Doba čtení: 2 minut(-y)

Pondělní zápas Fulhamu s Burnley, který hosté vyhráli 2:0, zpečetil osud Londýnského klubu, který je tak posledním sestupujícím z nejvyšší anglické ligy a příští sezónu si zahraje v Championship. 

Fulham putuje dolů po získaných 27 bodech v 35 ligových zápasech. Utrpěli celkem 18 porážek a 12 remíz. Těšili se pouze z 5 vítězství, což nakonec stačilo jen na osmnácté místo v ligové tabulce.

Poté, co se potvrdilo, že si Fulham příští sezónu zahraje v Championship, trenér týmu Scott Parker prohlásil, že je zhrzený a mrzí ho, že klub se vrací zpátky do druhé nejvyšší divize a to jen sezónu poté, co si vybojoval postup do Premier League.

“Jsem zhrzený,” řekl pro Sky Sports. “Kroužilo to ale kolem nás, dlouho jsme s tím koketovali, neexistují žádná slova, která by popsala, co cítím, kromě toho, že jsem zklamaný. Letos jsme nebyli úspěšní. Pobyt v této divizi byl pro nás úspěchem, věděli jsme, že to bude výzva tady zůstat, ale je to hořké zklamání.

“Tento zápas přesně shrnul naši celou sezónu. V letošním roce jsme měli své světlé momenty a vypadalo to dobře, ale nakonec se to vždy pokazilo. Dnes, defenzivně, byly oba góly špatné, a když jsme míč dostali na poslední třetiny, kde to potřebujete dotáhnout do posledního detailu, selhali jsme.

“Jsme jako na horské dráze – sestup, postup, sestup – nyní ale není čas o tom mluvit. Určitě však musíme učinit několik velkých rozhodnutí, musíme pochopit, co je třeba udělat a kde se musíme zlepšit. Přestupy určitě budou oblastí, na kterou se zaměříme.“

Stejně jako Fulham, Sheffield United West Brom, Burnley byl klubem, které v této sezóně o přežití v Premier League musel bojovat nejvíce.

A i když si mohou hráči a fanoušci Clarets po porážce Fulhamu oddechnout, kouč Sean Dyche uvedl, že sezóna 2020–2021 byla tou nejtěžší v jeho kariéře.

Pro Burnley byla dokonce tak obtížná, že se klubu podařilo zaznamenat pouze 10 vítězství v 35 utkáních. Utrpěli 16 porážek a připsali si 9 remíz, což jim celkem vyneslo 39 bodů a pomohlo jim zůstat na 14. místě tabulky. Jejich výkon jim však dal šanci zahrát si i v příští sezóně v Premier League.

 

 

↩️ Zpět na hlavní stránku

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..