Sezóna 2020/21 startuje už 6 týdnů poté, co skončila ta předešlá a tady Vám shrneme informace, které o ní zatím máme…

 

Kdy sezóna 2020/21 vlastně začíná?

Nová sezóna Premier League startuje v sobotu 12. září.

Jedná se už o 29. ročník Premier League. Původně byl jeho začátek naplánován na 8. srpna, koronavirová krize ale nejen s fotbalovým kalendářem dost zamávala. I proto nová kampaň začne už 6 týdnů po té loňské 2019/20.

Nicméně týmy, které se dostanou do pozdější fáze evropských soutěží, nejspíše budou moci začít o 2 týdny později. V Lize mistrů nyní zůstal jen Manchester City, v Evropské lize pak Wolves a Manchester United.

 

Kdy sezóna 2020/21 skončí?

Poslední zápas je naplánován na 23. května 2021, tedy jen 19 dní před začátkem EURA.

 

Kdo sestoupil a postoupil?

Po 16-ti leté absenci se do Premier League vrátili Leeds United, kteří vyhráli Championship. Z druhého místa pak postoupil West Brom Albion. A třetím nováčkem v PL je Fulham, který si po roce zajistil návrat do nejvyšší anglické ligy z play-off s Brentfordem.

Naopak Premier League opustili Norwich z posledního místa a Watford s Bournemouthem sestoupili na finální den minulé sezóny.

 

Vrátí se na stadiony fanoušci?

Sezóna započne za zavřenými dveřmi, nicméně se předpokládá, že s postupem času bude na stadiony umožněn přístup alespoň části fanoušků. Samozřejmě za podmínek dodržování bezpečné vzdálenosti a dalších nařízení.

Spekuluje se o tom, že kluby nejprve povolí vstup 30-50% fanoušků, nic ale není odsouhlaseno.

 

↩️ Zpět na hlavní stránku

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.