Doba čtení: 3 minut(-y)

O startu Manchesteru United v nové sezóně už toho bylo v médiích napsáno mnoho. Proto jsme se rozhodli zeptat se Vás – fanoušků tohoto anglického klubu a získat právě Váš pohled na věc. 

Dotazy jsme Vám položili na našem Instagramu a celkem jsme vybraným fanouškům položili 3 otázky.

  1. Manchester United nevstoupil do nové sezóny pravou nohou. V čem vidíte největší problém týmu?

Pepa: “Když nastoupil k týmu OGS, tak to byl obrovský boom, týmu se dařilo, ale momentálně mu asi chybí zkušenosti na této úrovni, připadá mi, že nedokáže dostatečně motivovat. Navíc jsme nepřivedli hráče, kteří by bojovali srdcem jako třeba Bruno.”

Honza: “Největší problém vidim v celkovém pohledu na United. Vedení, Ole i hráči v tom mají podíl. Organizaci vede bankéř z Londýna, na Oleho je tlak jako prase a bojím se, že měsíce balancuje na hranici vyhazovu a půlka kádru tam léta nemá co dělat.”

Matúš: “Najväčším problémom je podľa mňa to, že tým sa snaží hrať obranne a tým pádom nedáva toľko gólov a stačí pár chýb ku gólom. Ale verím v to že čim viac zápasov odohrajú tým lepšie na tom budú.”

Sebastian: “Posily. Neprišli tí hráči ktorých tréner chcel a potreboval do svojho teamu, ved ani jedna posila ktorá prišla nehráva pravidelne.”

 

2. V poslední době se spekuluje o trenérské pozici OGS. Měl by dostat více času nebo ne? Proč a popřípadě koho byste viděl jako jeho náhradníka?

Pepa: “Nevím, jestli čas, ale počkal bych, jestli se někdo přivede v létě a jestli bude skutečnou posilou. Pokud se tak nestane, pak je na řadě Pochettino, který odvedl skvělou práci ve Spurs. Tottenham je spíš velký brand, než aby měl ambice jako United, navíc na výběru hráčů neměl až takový vliv, v United by dostal prostor a peníze.”

Honza: “Jestli ustálí výkony, tak stopro. Dost se mi líbí jeho přístup k mladým hráčům a strašně mu pomáhá, že je klubová legenda. Bude úspěšný, když se v United obsadí sportovní CEO a přestupy konečně začnou dávat smysl.”

Matúš: “Podľa mňa by mal OGS dostať viac času, predsa len nie všetky zápasy sú také zle a navyše priviedol nové posily do týmu, ktoré by mohli preukázať kvalitu v najbližších zápasoch. Aj v minulej sezóne sa po príchode Fernandesa hra zlepšila o 110%, takže ja OGS stále verím.”

Sebastian: “Ja som s touto témou tak ze najradšej by som tam mal Pochettina aj Oleho. Oleho mam veľmi rad ako človeka ale zas chcel by som tam vidieť Mauricia co by spravil s teamom, zostavy, taktiky, posily a podobne veci.”

 

3.  Vinu ale mají samozřejmě i hráči. Jak byste se vyrovnal s nimi a s celkovou situací v týmu? Častými terči jsou Pogba, Maguire, De Gea a nově i Mason Greenwood – jsou dle vašeho kritizováni právem nebo ne?

Pepa: “Pogba je absolutní zklamání, přijde mi, že to chce tak nějak dohrát, což je na jeho cenu příšerný. De Gea potřebuje důvěru jako za Fergusona, pokud ji nedostane, tak musí chytat Henderson. Několikrát řekl, že je to pro něj sen a snad všichni chtějí, aby chytal hráč jako právě on. Greenwood? Jestli někdo kritizuje kluka, kterýmu je 19, stále roste, tak je to blázen, umí oběma nohama, skvělá střelba, ale stále se učí.”

Honza: “Za to mě může kopa lidí nesnášet. Ale půlka sestavy tam nemá co dělat. Jak je možné, ze stále v klubu existuje Lingard, Pereira, Romero, Ighalo a podobně? Pogba vypadá každý zapas, jako kdyby byl radši na nákupech s kamarády. Stojí strašně moc peněz a vedení doufá, ze mu blikne v hlavě a bude hrát srdcem. Greenwood je bohužel dost mladý. Není to první a stopro ani poslední hvězda, která vyhasína tím, čím je. Fakt si myslím, že sláva, peníze, celková výsost být světovým talentem ho zabijí. De Gea je světový gólman. Média vidi jeden zlý zákrok, ale 20 vynikajících neukáží. Určitě měl horší sezóny, ale i přes to, je to brankář na té nejvyšší úrovni. Myslim si, ze schytáva větší kritiku, než si zaslouží.”

Matúš: “Pogba nie je v stabilnej forme, predsa len pred sezónou bojoval s koronavirusom. Maguire je podľa mňa celkom stabilnou zložkou obrany a aj on ak sa dostane do nejakej stabilnej výkonnosti mohol by byť veľkou posilou – ešte väčšou ako je. No a vďaka De Geaovi som sa dostal k Man Utd. Stále je to podľa mňa najlepší brankár sveta, občas spraví nejaké chyby ale predsa len predvádza v poslednom čase stabilné výkony. A Greenwood teraz dostáva celkom malo šancí, chýba mu to čo mal v minulej sezóne, stabilná forma, miesto v základnej jedenástke a tak…. Stále verím že United sa oklepu z horšieho začiatku sezóny a začnú znova podávať úžasné výkony ako na konci minulej sezóny.”

Sebastian: “Po zlých výkonoch by som ich posadil, tak ako to spravil s Pogbom, ale ešte by to mohol spraviť aj s Maguireom. De Gea je podľa mňa momentálne v najlepšej forme za poslednú dobu a Greenwood toho neviem co sa s ním deje ale vyzerá to pri nom na pubertu neskorú. Len dúfam ze sa co najskôr dá dokopy lebo je to neskutočný talent.”

 

🏠 Domů

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..