Sky Sports a BT Sport chtějí zrušit poplatek Premier League za zhlédnutí

0
poplatek Premier League za zhlédnutí

Oba britští provozovatelé vysílání Sky Sports i BT Sport jsou otevřeni zrušení schématu Premier League, kvůli kterému si musí fanoušci za určité zápasy platit extra poplatek ve výši 14,95 liber (asi 450 CZK) za utkání. 

Schéma Premier League ‚poplatek za zhlédnutí‘ bylo kontroverzním krokem už při jeho oznámení. Bouřili se nejen fanoušci, ale i někteří hráči či manažeři nejvyšší anglické ligy. Důvody jsou jasné: nedostatečné pokrytí analýz služby i pokus zajistit si z fotbalových předplatných ještě více peněz.

Zdroj ze Sky Sport řekl pro The Mirror: „Sky se nelíbí, že je součástí tohoto schématu, kdy si musí diváci zaplatit extra poplatek za zhlédnutí určitých zápasů Premier League. Nikdy jsme si nemysleli, že je to dobrý nápad a náš názor se nijak nezměnil. 

„Škodí to reputaci Sky a totožný postoj k tomu má i BT Sport. Všichni by byli radši, kdyby se od toho upustilo.“

V sobotu večer mnoho fanoušků Liverpoolu bojkotovalo zápas svého týmu s Sheffieldem United. Namísto toho částku 14,95 liber poslali do potravinových bank.

Project Big Picture: „Podcenili, co pro obyčejné lidi fotbal znamená“

Tito příznivci, v jejichž čele stál stála fanouškovská skupina Spirit of Shankly, vybrala přes 81,000 liber a přispěla tak k programu, kterým se zabývá i Marcus Rashford z Manchesteru United. Jeho pomoc směřuje dětem, které bojují s chudobou a hladem.

Podobně se k tomu rozhodli postavit i příznivci Arsenalu. Jejich nedělní zápas s Leicesterem odmítli sledovat a raději peníze poslali tam, kde jsou potřeba.

Schéma ‚poplatek za zhlédnutí‘ bylo představeno v letošní sezóně, kdy se fanoušci stále nemohou dostat na stadiony a podpořit své týmy přímo tam. Servis pak byl zahájen poté, co britská vláda smetla ze stolu plány na návrat diváků na stadiony. Dlouhé týdny totiž probíhaly testovací události pro to, aby se zajistila veškerá potřebná bezpečnost lidí v souladu s koronavirovými protokoly a směřovalo se k říjnovému návratu. To ale bylo kvůli zhoršujícímu se stavu Covid-19 na Ostrovech zamítnuto.

Naposledy mohli fanoušci sledovat zápas na stadionu 9. března, kdy Aston Villa porazila Leicester City 4-0.

 

↩️ Zpět na hlavní stránku

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..