Od příchodu Davida Golda a Davida Sullivana se ve West Hamu vystřídalo 30 útočníků, kteří v 705 zápasech skórovali pouze 147 gólů. 

Naposledy, kdy měl West Ham útočníka, který za sezónu skóroval 20+ gólů, ještě ani neexistoval Apple Iphone.

Byl jím Teddy Sheringham v Championship v kampani 2004/05.

Žádný současný jiný klub Premier League nemusel na dobrého střelce čekat tak dlouho. Nicméně nyní po odchodu Marka Arnautoviče je West Ham odhodlán to napravit.

Pozornost zaměřili na bývalého útočníky z Premier League. Prvním je Gonzalo Higuain, forward Juventusu, který strávil druhou polovinu minulé sezóny na hostování v Chelsea a nyní se porozhlíží po novém klubu.

Druhým je pak 30ti letý Diego Costa, který bude v létě také k dispozici.

Costa je také posledním hráčem Chelsea, který si za sezónu připsal 20+ gólů. To bylo v kampani 2017/18, kdy je dovedl k titulu ligy. Nicméně od té doby svých výšin znovu nedosáhl. Kampaň 2017/18 skóroval v 15 zápasech španělské La Ligy pouhé 3 góly, v sezóně minulé pak 2 v 16 utkáních.

Nabízí se proto otázka, byl by odpovědí pro problémy West Hamu před bránou? A co 31 letý Higuain?

David Gold a David Sullivan převzali West Ham United v lednu 2010 a Opta statistiky uvádějí, že během té doby se v klubu vystřídalo 30 útočníků.

Nejúspěšnějším z nich byl pak Andy Carroll s 33 góly. Ty ale přišly v 126 zápasech. Dalším je Marko Arnautovič s 21 góly v 51 utkáních. Nejlepší trojici pak uzavírá Diafra Sakho s 18 góly v 62 zápasech.

Po kom by měl West Ham sáhnout?

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

Booking.com

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.