Domů Manchester United Solskjaer čelí těžkému rébusu. Jak vyřeší do příští sezony brankářský post?

Solskjaer čelí těžkému rébusu. Jak vyřeší do příští sezony brankářský post?

David de Gea, Sergio Romero a k tomu po návratu z hostování i velmi talentovaný Dean Henderson. Trojice brankářů, která je připravena se před novou sezonou poprat o místo mezi třemi tyčemi Manchesteru United. Před norským trenérem tak nyní leží zapeklitý rébus.

-

Složitý, leč v podstatě příjemný rébus bude muset před další sezonou řešit trenérský tým Manchesteru United. Má totiž přetlak na brankovišti a vybírat tak může hned ze tří kvalitních kandidátů.

Solskjaer a spol. jsou na tom z hlediska brankářského postu aktuálně opravdu luxusně. Zatímco třeba Chelsea řeší, kým nahradí nespolehlivého a chybujícího gólmana Kepu, přičemž v záloze má již pouze osmatřicetiletého veterána Caballeru, United mají opačný problém.

David de Gea, Sergio Romero a Dean Henderson. Trojice ‘chytačů’, z kterých bude opravdu těžké vybrat. Ostatně i sám trenér Rudých ďáblů uznal, že není možné, aby byli všichni tři spokojení.

De Gea platil v této sezoně za jedničku. S parťákem Romerem měli práci rozdělenou jasně: Španěl chytá ligu, Argentinec poháry. A tak se madridskému rodákovi povedlo v Premier League nechybět ani minutu. Třicet šest obdržených gólů tak v tomto kontextu zní jako velmi slušný počin.

Jenže čelí těžké konkurenci. Třiadvacetiletý Henderson se za dva roky hostování v Sheffieldu United pořádně oťukal a po uplynulé sezoně byl prakticky ve všech brankářských statistikách mezi nejlepšími. Teď se zřejmě alespoň na léto vrátí do Manchesteru, kde od svých čtrnácti let fotbalově vyrůstal, a kde má zároveň ještě dvouletý kontrakt.

A pak je tu Sergio Romero. Třiatřicetiletý Argentinec, který se za pět let na Old Trafford stal de facto specialistou na poháry. A také permanentní ligovou dvojkou.

Je jasné, že norský kouč nebude schopný dávat všem třem brankářům, které má nyní k dispozici, ideální zápasové vytížení. A sám se vyjádřil, že právě proto nebude jednoduché si všechny tři v klubu udržet. “Uvidíme, jaké nakonec padne rozhodnutí,” dodal.

Variant má hned několik. Jednou z nich je nechat vše při starém, tedy poslat Hendersona na další roční hostování k Blames a ponechat si dvojici de Gea – Romero. V Sheffieldu by o mladého Angličana pochopitelně i nadále stáli, anglická média nicméně o této možnosti referují jako o nepravděpodobné.

Další by mohlo být třeba vytvoření velmi zajímavého španělskoanglického dua, přičemž Romero by zůstal v roli trojky, nebo šel hostovat. V takovém případě by se ale museli Henderson s de Geou podstatně více střídat, což by zřejmě nevyhovovalo ani jednomu.

Nebo se snad najde nějaký kupec, který složitou hádanku vyřeší za trenéry United?

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Nejnovější zprávy

Thiago je oficiálně hráčem Liverpoolu

Tak jsme se konečně dočkali oficiálního potvrzení přestupu, na který fanoušci Liverpoolu dlouho čekali... Reds podepsali záložníka Bayernu Mnichov Thiaga Alcantaru za částku, která by...

Bale a Thiago jsou v Anglii, kde dojednají přestupy

Gareth Bale dnes dorazil do tréninkového komplexu Tottenhamu, kde dokončí svůj přestup z Realu Madrid, Thiago naopak nasedl na letadlo směr Manchester a dojedná...

Dresy všech klubů Premier League 2020/21

Současná sezóna se pomalu a jistě blíží ke svému konci a za nedlouho nám odstartuje ta nová. Kluby Premier League tak již pomalu do...

Rodriguez do Evertonu přestoupil zdarma

Argentinský klub Banfield se těšil, že z přestupu Jamese Rodrigueze dostane finanční odměnu, nakonec jim ale na bankovním účtě nepřistane nic. Stejně tak jako...

Arsenal se nyní soustředí na podpis Houssema Aouara

Poté, co si Gunners zajistili služby svého kapitána Pierre-Emerick Aubameyanga na další tři roky, pokračují v práci na přestupovém trhu, kde si vyhlídli záložníka...