Solskjaer po Evertonu: Neměli bychom být mezi uchazeči o titul. Není to tým dětí! oponoval Redknapp

Divoká přestřelka se o sobotním večeru strhla na Old Trafford, kam zavítal Everton. United ovládl první poločas 2:0, ještě v 94. minutě vedl o jeden gól, smrtící rána Dominica Calverta-Lewina ale nakonec v dohromady šestibrankovém zápase připravila svěřence Ole Gunnara Solksjaera o možnost bodově se vyrovnat svým městským rivalům v čele Premier League.

1
Doba čtení: 2 minut(-y)

„Nemluvíme o zisku titulu,” začal po třetí ztrátě bodů z posledních čtyř zápasů norský lodivod. „S týmem jsme na dlouhé cestě. V boji o letošní ligové vítězství bychom neměli být ani zmiňováni. Musíme být jako tým lepší a uvidíme, kde skončíme. Je potřeba každopádně zastavit dostávání laciných gólů.”

„Everton měl tři střely mířící mezi tyče a třikrát z nich skóroval. Je to velmi mrzuté, zejména když dostanete gól z poslední akce zápasu. Nebudu samozřejmě na nikoho házet vinu, ale víme, že zvládneme bránit i mnohem lépe,” dodal 47letý trenér.

Zklamání v něm odpálilo nastavení, které bylo původně nastaveno až na čtyři minuty, přičemž Everton utkání vyrovnal dokonce v minutě páté. „Jak to, že přidali tolik času? Nechápu to,” řekl Solksjaer. Jedním dechem ale uznal, že jeho mužstvo si mělo poradit lépe: „Stačilo nám dostat míč někde do rohu a hlídat ho, což jsme bohužel neudělali.”

„Nezasloužili jsme si vést o poločase 2:0. Dali jsme skvělé góly, ale nehráli optimálně. Byli jsme na míči, ovšem počínali jsme si strašně pomalu. Probrání přišlo až po brance soupeře. Mohli jsme rozhodnout, kdybychom dali čtvrtý gól, místo toho přišel trest v podobě vyrovnání. Náladu v týmu dělá výsledek a poslední akce rozhodla, že jsme jeli domů zklamaní ze ztráty dvou bodů.”

Manchester United by měl věřit v titul, myslí si Redknapp

Na Solskjaerova slova reagoval na Sky Sports Jamie Redknapp, bývalý hráč a dnes fotbalový expert, jemuž se nelíbí, že Solskjaer ve vyrovnané sezoně a se stále relativně malou ztrátou hovoří s beznadějí na vítězství letošního ročníku.

„Manchester United by měl mluvit o titulu. Probíhá unikátní sezona, myslím, že lepší šance se jen tak nenaskytne,” uznal Angličan, jenž během své kariéry zářil zejména v dresu Liverpoolu.

„Reds ztratilu několik svých klíčových hráčů a nejsou na stejném levelu jako vloni. Cityzens jsou samozřejmě neuvěřitelní, ale i tak u nich může přijít nějaké zaváhání. Je potřeba být ve střehu až do konce, v tomto roce je možné úplně všechno.”

„Není to tým dětí, je to tým plný zkušeností, reprezentantů všemožných zemí. Kouč by měl hráče směřovat tak, aby věřili, že to zvládnou. Jsem překvapen, že Solskjaer ze svých úst vypustil něco takového (že nejsou v boji o titul).”

1 komentář

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..