Norský coach by rád uskutečnil některé podpisy pro příští sezónu před tím, než skončí ta současná.

Ole Gunnar Solskjaer přislíbil Manchesteru United, že brzy zahájí svoje letní transfery po tom, co se stal oficiálně coachem Red Devils. (Viz. článek zde)

Pod Solskjaerem jeho svěřenci vybojovali zpět své místo v top 4 Premier League a dokázali obrátit dvojzápas proti Paříž Saint-Germain v Lize Mistrů a zajistit si místo ve čtvrtfinále.

S 14 vítězstvími z 19 zápasů, bývalá hvězda Red Devils přesvědčila představenstvo, že může klubu vrátit jeho slávu a je dychtivý získat nové hráče pro příští sezónu.

“Když jsem získal tuto práci, chybělo nám 11 bodů za čtvrtým týmem. Teď máme velkou šanci zůstat mezi prvními čtyřmi nebo dokonce prvními třemi týmy. To je krátkodobý cíl v lize,” řekl novinářům na své první tiskové konferenci od doby, kdy se stal stálým trenérem.

“Diskutovali jsme o tom, jak se posunout kupředu. To neznamená X množství peněz ani množství hráčů, ale musíme si udělat jasno v tom, co budeme dále dělat. V létě nás nějaké obchody čekají.”

Dodal: “Bylo tu tolik hráčů, o kterých bylo psáno v médiích. Jsme v kontaktu se spoustou agentů, kteří sem chtějí přijít.

“Všechno musí jít krok za krokem. Jsme obrovský klub s mnoha tradicemi, je to o tom dostat správné lidi na správné pozice, ale nemůžeme si stěžovat. Je to fantasticky provozovaný klub.

“Liga mistrů je důležitá pro některé hráče, ale když hrajete za Man Utd, víte, že zde budete Ligu mistrů hrát. Jsme ve skvělé pozici, abychom mohli postoupit, ale to se nerozhodne až 12. května. “

Na otázku, zda si myslí, že přesvědčí některé hvězdné hráče, aby zůstali na Old Trafford, odpověděl Solskjaer: „Museli byste se zeptat jich, ale určitě je každý z nich pro příští zápas důležitý. S pár hráči jsme v jednání a doufejme, že se nám podaří vyřešit jejich budoucnost už brzy.”

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

 

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.