Arbitrážní soud pro sport (CAS) odhalil, že údajné obvinění majitele Manchesteru City, který měl nadhodnotit sponzorské smlouvy až 204m librami, se nijak neprokázalo. 

V dokumentu se píše, že City razantně popřelo, že se spikli se svými sponzory Etihad Airways a Etisalat.

Klub tvrdí, že jim bylo ukradeno přes 5,5m emailů, přičemž případ UEFA postavila na pouhých 6 z nich.

Zmíněné důvody rozhodnutí Arbitrážního soudu obsahují i zmínku o tom, že dne 9.3.2020 napsalo CAS celkem 9 klubů Premier League – Arsenal, Burnley, Chelsea, Leicester, Liverpool, Manchester United, Newcastle, Tottenham a Wolves -, aby soud rozhodl v neprospěch jejich ligových rivalů. To by znamenalo, že evropský zákaz City by zůstal na další 2 sezóny.

Manchesterský klub však nikdy nežádal o zrušení zákazu v Lize mistrů a byli přesvědčeni o tom, že proces odvolání proběhne rychle a úspěšně.

Větší část panelu CAS uvedla, že tvrzení UEFA o tom, že příjmy od sponzorů byly nafouknuty, nebylo prokázáno.

Platby od Etisalatu byly promlčeny v soulady s pravidly UEFA a platby společnosti Etihad Airways byly promlčeny částečně.

Panel CAS říká, že UEFA měla legitimní základ pro stíhání Manchester City. Důvodem toho je fakt, že City odmítlo s tímto řídícím orgánem při vyšetřování spolupracovat.

Klub Premier League neposkytl svědectví ani nepředal původní verze uniklých e-mailů.

Panel CAS uvedl, že se City dopustilo závažného porušení pravidel za to, že nespolupracovali během vyšetřování a měli by za to být řádně potrestáni. Panel proto rozhodl o pokutě Manchesterského celku ve výši 10 milionů eur.

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

 

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.