Southampton se stal prvním klubem Premier League, který potvrdil, že se se svými hráči domluvil na snížení jejich platu. 

Saints se tak vzdali části své mzdy za duben, květen a červen a přispějí tím tak k pomoci záchraně pracovních pozic napříč klubem.

Snížení se ale netýká jen samotných hráčů, ale také hlavního kouče Ralpha Husenhuttla, jeho trenérského týmu a rady klubu.

A právě oběť těch, kteří si vydělávají nejvíce zajistí, že klub nebude muset v příštích několika měsících využívat vládního systému uchování pracovních míst a nebude tak muset své zaměstnance dočasně propustit.

Tohoto schématu již využili některé kluby jako Norwich City, Tottenham nebo Newcastle. V úmyslu to měl i Liverpool, nicméně kvůli rozsáhlé kritice tohoto rozhodnutí z toho nakonec sešlo.

Když je zaměstnanec ‘dočasně propuštěn’, čemuž se v angličtině říká ‘furlough’ je to z důvodu nepřítomnosti v práci a nedostává proplacenou svou mzdu i přesto, že na výplatní listině i nadále zůstává, což znamená, že o svou práci nepřijde.

Důvodem toho je v současné situaci to, že společnosti/kluby si nemohou dovolit je kvůli důsledkům koronaviru platit.

Ve Spojeném království vláda nabízí pokrytí až 80% mzdy těchto lidí a to do výše 2500 liber měsíčně po dobu, kdy nebudou moci začít chodit znovu do práce na plný úvazek.

 

↩️ Zpět na hlavní stránku

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.