Doba čtení: 2 minut(-y)

Zápas Southampton – Man United byl jedním z nejočekávanějších setkání 10. kola Premier League. Lépe do zápasu vstoupil domácí Southampton, nicméně to nakonec byl Man United, který si odnesl 3 body a prodloužil 100% vítěznou šňůru na hřišti oponenta. No a hrdinou večera byl Edinson Cavani.

Man United zabojoval za stavu 2-0 ve prospěch Southampton a nakonec si zajistil dramatické vítězství v posledních minutách sobotního zápasu. O to se postarala nová letní posila Edinson Cavani, který na Old Traffordu přistál v létě z PSG.

První poločas patřil domácím. Jan Bednarek a James Ward-Prowse poslali Svaté do vedení a do přestávky tak zamířili v poklidu.

Vše z Manchesteru United

Man United na druhé straně musel o poločase povolat brankáře Deana Hendersona a to kvůli zranění jedničky Davida De Gey. Kromě toho udělal Ole Gunnar Solskjaer i další změnu a to když namísto Masona Greenwooda povolal Edinsona Cavaniho. Ten v 59. minutě hry pomohl asistencí Brunu Fernandesovi snížit skóre, o další dva góly se už ale postaral sám.

Statistiky

• Manchester United je prvním týmem v historii Premier League, který vyhrál 4 venkovní zápasy v řadě i přesto, že museli skóre pokaždé dohánět
  • Man United venku vyhrál 8 zápasů v nejvyšší lize v řadě vůbec poprvé v historii
  • Southampton přišel od začátku této sezóny PL z pozice lídra zápasů už o 25 bodů, jen West Ham je na tom hůře (31)
  • Man Utd se dotáhl na Southampton a následně ho i porazil už po 10. v Premier League
  • Bruno Fernandes je 4. hráčem Man United, který si připsal gól v 5 po sobě jdoucích zápasech Premier League. Připojil se tak ke společnosti jmen jako Ruud van Nistelrooy (2002 & 2003), Robin van Persie (2013) a Zlatan Ibrahimovič (2017)
  • Edinson Cavani je teprve druhým hráčem Man United, který se jako náhradník podílel na 3+ gólech PL. Prvním není nikdo jiný, než nynější trenér Ole Gunnar Solskjaer v roce 1999

Vše ze Southamptonu

Reakce:

Není divu, že hodnocení zápasu se točilo hlavně okolo hráče utkání Edinsona Cavaniho.

OGS: “Cavaniho dopad na tým byl samozřejmě fantastický. Je číslo 9, které chce být mezi posty, je vždycky v pohybu, chce se dostat před vás a já jsem s ním velmi spokojen. Na tréninku, v šatně, během jídla, ale i jak puntičkářský je. Ví přesně, co chce jíst, jak moc potřebuje rekonvalescenci – úplně všechno! Měl skvělý pohyb a perfetní načasování.”

Roy Keane: “Když přišel do klubu, byl to risk. Lidé pochybovali o tom, zda má stále hlad a odhodlání. Dnes jsme ale viděli jasný důkaz. Je možné, že se pro United stane fanastickým podpisem.”

Ralph Hasenhuttl: “Hráli Edinsona a toho je dost těžké bránit. Nedokázali jsme jej udržet. Zkusili jsme všechno, ale byl to fantastický zápas.”

David De Gea

Zraněný brankář musel být o poločase vystřídán kvůli zranění kolene, k čemuž Ole Gunnar Solskjaer řekl: “Musíme jeho stav nejdříve posoudit. Doufám, že bude připraven pro středeční zápas, ale nejsem si jistý. Dean Henderson však odehrál skvělé utkání.”

David De Gea chtěl zabránit volnému kopu Jamese Warda-Prowse, ustoupil do prava a nejenže střelu nezastavil, ale navíc narazil do tyče.