Chelsea a Liverpool byli donuceni sundat všechny reklamy s kontroverzním globálním sázkovým partnerem 1xBET a to jen týden poté, co Tottenham oznámil, že s touto společností ukončil spolupráci. 

Oba kluby Premier League byly kontaktovány anglickou Komisí pro hazardní hry s varováním, že jim hrozí stíhání za nezákonnou reklamu v případě, že budou i nadále používat loga a proma společnosti 1xBET, jelikož má firma ve Spojeném království pozastavenou licenci.

Tento krok je spojen s velkými rozpaky pro oba kluby, které teprve toto léto oznámily lukrativní začátky spolupráce s firmou sídlící na Kypru, jejíž majitelé mají být z Ruska.

To zvýší tlak na vládní legislativu, aby omezila množství fotbalových klubů a hráčů, které lze použít k propagování hazardních her.

Licence firmy byla ve Spojeném království pozastavena poté, co se objevily zprávy s tím, že webová stránka vyhlašuje kurzy na kohoutí zápasy, dětské sporty a používala pornografii k propagaci sázení.

Novinky přicházejí jen o týden později, co byl Fotbalovou asociací pokutován Huddersfield Town za sponzorskou dohodu s Paddy Power.

To jen poukazuje na nezdravý vztah mezi hazardními společnostmi a kluby Premier League, kde je až 10 klubů sponzorovaných právě těmito firmami.

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.