Manchester United se nejspíše nebude muset obávat o to, zda najde vhodného náhradníka Davida De Gey, jelikož hostující gólman United Dean Henderson prokazuje, že stojí za povšimnutí. 

Red Devils sice využili klauzule v De Geově smlouvě a prodloužili jeho kontrakt do roku 2020, nicméně současná situace ohledně dohody nové smlouvy vypadá bledě.

Španělský brankář stále odmítá podepsat prodloužení a podle některých zpráv je připraven Old Trafford opustit, zčásti i kvůli jeho požadované vysoké mzdě, na kterou mu United odmítá plácnout.

Spekuluje se o tom, že nabídku pro De Geu připravuje Paris Saint-Germain a to donutí Ole Gunnar Solskjaera se porozhlédnout po jeho potenciální náhradě. Nicméně zdá se, že se nemusí rozhlížet daleko.

Dean Henderson strávil sezónu na hostování v Sheffield United, kteří se v tabulce Championship umístili na 2. místě a zajistili si tak postup do Premier League.

22 letý Angličan si zahrál ve všech 46 ligových zápasech a trenér Chris Wilder si chce jeho služby zajistit i na další sezónu.

Jeho statistiky navíc ukazují, že má za sebou lepší sezónu než David De Gea, pro kterého nebyla uplynulá kampaň zrovna tou nejlepší. Především pak její poslední týdny.

 De GeaHenderson
Zápasy celkem3846
Starty3846
Odehrané minuty3,4204,140
Čisté štíty721
Čisté štíty %18,445,7
Zákroky122113
Obdržené góly5441
Počet minut/obdržený gól63101
Celkový počet střel na bránu174152

 

Myslíte si, že je Dean Henderson dostatečný náhradník Davida De Gey? ↓

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.