Doba čtení: 2 minut(-y)

Bývalý obránce Newcastle Steve Howey se zastal trenéra Rafy Beníteze i prostestujících fanoušků.

Newcastle, kteří na svou první výhru v nové sezóně Premier League stále čekají a mají za sebou náročné letní přestupové okno, byli ve středu vyřazeni z Carabao Cupu po prohře s Nottingham Forest.

Problematický vztah mezi Benítezem a majitelem klubu Mike Ashleym a současná finanční situace Newcastle dovedla fanoušky k prostestům s otázkou, proč se neinvestuje do jejich týmu.

Tady Howey vystvětlil svůj pohled na situaci a také důvod, prot Rafa pracuje se svázanýma rukama.

Nebyl to nejlepší start do nové sezóny. Můžete se hádat: měl Rafa nasadit svůj nejsilnější tým, aby vyhráli? Nebo to byla příležitost pro hráče, kteří jich jinak tolik nedostávají? Je to zklamání. Ale myslím si, že kouč se více či méně soustředí na to, co může dělat v lize. 
Bude velmi náročné to napravit. Podívejte se, komu bude dále Newcastle čelit. Fanoušci jsou frustrovaní z toho, co se stalo na přestupvém trhu. Fakt je ten, že jsou zklamaní z toho, že nevidí svůj klub pohybovat se směrem vpřed. 
Měli perfektní příležitost na konci loňské sezóny, když se umístili 10. Newcastle získal od Premier League a TV £123 milionů, plus £43,5m za prodej Mitroviče. 
Mike Ashley tehdy řekl, že Rafa Benítez dostane každý vydělaný cent, ale to se nestalo. 
Řekl, že chce prodat klub a to se taky nestalo. 
Rafa Benítez měl dostat alespoň peníze z prodeje hráčů. Nedostal. 
Fanoušci Newcastle nežádají to, aby konkurovali Man City, Liverpoolu, Arsenalu nebo Man United. Rádi bychom jen soutěžili s ostatními týmy. 
Rafa ale nedostal příležitost přivést kvalitní hráče do svého týmu. Klub tedy má trenéra první třídy, který nedostal prostředky ke své práci. V současné době pracuje se svázanýma rukama za zády. 
Fanoušci stojí za svým trenérem a pokud jej ztratí, bude mít klub velké problémy. Jetsli Rafa podepíše novou smlouvu? Ne, byl bych velmi překvapený kdyby ano. 
Nemyslím si, že by majiteli tolik vadilo to, kdyby šel klub znovu dolů. 

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

 

Přidejte si stránku k Oblíbeným ⭐

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..