Domů Watford Stoper Watfordu Adrian Mariappa se přiznal k nákaze koronavirem. Byl jsem stále...

Stoper Watfordu Adrian Mariappa se přiznal k nákaze koronavirem. Byl jsem stále doma! tvrdí

Plošné testování v Premier League na koronavirus odhalilo hned tři pozitivní testy z organizace Watfordu. K jednomu z nich se veřejně přiznal jamajský stoper Adriana Mariappa, ačkoliv podle svých slov vůbec nechápe, jak se mohl nakazit.

-

Plošné testování fotbalistů i dalších zaměstnanců napříč kluby v nejvyšší anglických soutěži odhalilo, jak jsme informovali, šest lidí nakažených koronavirem. Jedním z nich je asistent trenéra Burnley Ian Woan.

Nejvíce dotčeným mančaftem pak má být Watford. Informace totiž hovořili o dvou pozitivních testech z realizačního týmu a navíc jednom z řad hráčů.

K přítomnosti covidu-19 ve svém těle se nakonec přihlásil obránce Sobů Adrian Marriapa. “Bylo to obrovské překvapení, v podstatě jsem neopustil svůj dům,” divil se svému pozitivnímu testu třiatřicetiletý stoper.

“Kromě nějakého cvičení a zvláštní procházky s dětmi jsem byl vlastně jen doma a pomáhal dětem se školou, popřípadě se udržoval v kondici.

“Můj životní styl je v této době velmi klidný. Žádné párty, žádné chození po venku, prostě nic, takže absolutně nevím jak jsem se k viru dostal.”

Jamajský reprezentant, leč rodák z Londýna, řekl, že neměl žádné symptomy a cítil se zdravý stejně jako kdykoliv jindy.

“Je poněkud děsivé, jak se může člověk cítit naprosto v klidu a ani pomalu neopustit dům a stejně ten virus chytit.

“Fakticky kdybychom se nevraceli takto do tréninku a nemuseli být testovaní, v životě bych nezjistil, že jsem měl koronu a žil s tím naprosto normálně. To je vážně divná myšlenka,” dodal odchovanec Watfordu.

Hráči a další zaměstnanci mužstev s pozitivními testy nyní budou muset strávit sedm dní v naprosté izolaci.

Zatím bylo provedeno 748 testů v devatenácti klubech. Chybí jen Norwich, jenž testování provedl až v úterý a výsledky zatím nikdo nezveřejnil.

Ještě než vyšla najevo zpráva o nakažených z Watfordu, sám kapitán tohoto celku Troy Deeney předestřel, že trénovat nezačne, protože se bojí o zdraví své rodiny.

A svého kapitána následovalo nemalé množství dalších hráčů, kteří raději zůstali doma s individuálním tréninkovým plánem.

“Máme tento týden začít společně trénovat, ale já už trenérovi oznámil, že nedorazím,” potvrdil Troy Deeney v Talk the Talk show na YouTube.

“Stačí jediný infikovaný člověk ve skupině a já nechci virus přinést domů. Mám teprve pětiměsíčního synka. Měl nějakého dýchací potíže, takže ho rozhodně nechci vystavovat nebezpečí.”

Premier League se zastavila 13. března kvůli pandemii koronaviru, přičemž do konce sezóny zbývá odehrát 92 zápasů.

Liga má aktuálně v kalendáři nejbližší zápas naplánovaný na dvanáctý červen, nicméně spousta indícií ukazuje na přesunutí na pozdější termín.

Koronavirus je každopádně v těžce zasažené Británii zřejmě pomalu na ústupu. Deset dní se počet nově nakažených drží pod čtyřmi tisíci, navíc v úterý statistici zaznamenali vůbec nejnižší nárůst (2412) od 26. března.

SourceBBC

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Nejnovější zprávy

Yerry Mina kvůli zranění nestihne návrat Premier League

Obránce Evertonu Yerry Mina nestihne kvůli zranění, které si přivodil v pátečním tréninku, návrat sezóny.  Mina bude kvůli natrženému stehennímu svalu na 'pár týdnů mimo...

Využije Chelsea snížení tržních cen? V plánu to mají

Roman Abramovič je připraven se v letním přestupovém oknu postavit za trenéra Franka Lamparda. Ten totiž chce během této koronavirové éry využít snížených tržních...

Southampton prodloužil svému trenérovi smlouvu

Trenér Southamptonu Ralph Hasenhuttl se domluvil na 4 letém prodloužení své smlouvy na St. Mary stadionu.  52 letý manažer převzal kormidlo Saint před 2,5 lety...

Převzetí Newcastle: Fanoušci musí být trpěliví

Příznivci Newcastle United musí zůstat trpěliví, varuje redaktor The Telegraph Luke Edwards.  Fanoušci Strak napjatě čekají na novinky o souhlasu s převzetím klubu konsorciem financovaným...