Doba čtení: 2 minut(-y)

Brankový účet otevřel po pouhých pěti minutách Raheem Sterling, jenž zakončoval k vzdálenější tyči po bravurním průnikovém pasu Kevina de Bruyneho. Tentýž hráč byl o dvacet minut později faulován v pokutovém území, a zapsal se tak do historie Premier League jako muž s nejvíce vybojovanými penaltami (20) vůbec. Tentokrát skóroval pro změnu De Bruyne a o výsledek bylo postaráno.

Jenže zatímco Cityzens výhra výrazně pomohla a posunuli se díky ní až na průběžné páté místo, Fulham se stálé utápí v nejnižších patrech tabulky a je přímo nadosah sestupovým místům.

Manchester City vypadá povětšinou hrozivě,” uznal Scott Parker, trenér Cottagers. „Dnešní zápas byl opravdovou výzvou. Mají fantastický, kvalitní tým. Mrzí mě ale, že nám dali takto rychlou branku.”

„Své svěřence můžu dnes jenom pochválit, ukázali kuráž. Snažili se dělat, co se dalo. Říkal jsem hráčům jednotlivě, aby do hry vkládali i svou osobnost. Není ostuda prohrát s takovým celkem, je ostuda zaleknout se jich a nechat je hrát co chtějí. To myslím, že jsme se dnes snažili eliminovat,” pravil po zápase někdejší anglický reprezentant.

„Pro náš potenciální úspěch bylo důležité excelovat ve hře bez balonu a spoléhat se, že naši útočníci Lookman s Cavaleirem budou působit obraně Manchesteru trochu potíže. Na druhý poločas jsme lehce pozměnili taktiku a bylo to znát. Hráli jsme poté o něco lépe a snažili se víc kontrolovat hru.”

Právě Lookman a Cavaleiro se vedle sebe nezvykle objevili na samotném vršku útoku. Na tomto místě totiž obvykle naskakuje Aleksandar Mitrovič, který dnes nemohl do utkání zasáhnout. Proč srbský reprezentant do utkání nezasáhl je nejasné.

„Zraněný není,” odhalil Parker. „Prostě jsem si nějak představoval ten zápas a myslel si, že to týmu bude tentokrát svědčit takto. Aleks si toho na hřišti letos užil dost a ještě jej toho hodně čeká.”

Jako jedno z pozitiv duelu lze z hlediska Fulhamu vnímat skvostný výkon brankáře Alphonsa Areoly i celé obranné řady, která svým počínáním zabránila výrazně horšímu výsledku.

„Každý tým, jenž sem přijede, musí vědět, že jeho brankář dostane pořádně zabrat. Alphonso měl dnes velký den a vytáhl několik mimořádných zákroků,” uznale zakončil proslov Parker.

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..