Talent Greenwood prodloužil kontrakt s United až do roku 2025. Pochvaluje si prostředí i důvěru trenéra

Červen 2025. To je dnes aktualizované datum expirace kontraktu odchovance a kmenového hráče Manchesteru United Masona Greeenwooda, v němž je zahrnutá i možnost prodloužení o další rok. 

0
Doba čtení: 2 minut(-y)

Teprve 19letý Angličan hájí rudé barvy klubu od úplného počátku své fotbalové kariéry, jež započala v sedmi letech. Od té doby prošel všemi mládežnickými mužstvy. Do áčka se poprvé dostal v sezoně 2018/19, kdy dohromady naskočil na 118 minut rozložených do čtyř zápasů, tehdy ale ještě primárně hrál v juniorském celku.

O rok později už ale byl v plné moci Ole Gunnara Solksjaera, pod nímž se do profesionálního fotbalu uvedl přímo bravurně. V součtu se všemi poháry startoval právě v 50 zápasech a vstřelil solidních osmnáct gólů.

Během probíhající sezony byl Greenwood nasazen do 29 zápasů, v nichž si připsal čtyři přesné zásahy. Vloni v září si zároveň odbyl debut za seniorskou reprezentaci Anglie, když jej Gareth Southgate poslal na hřiště 12 minut před koncem mače na Islandu.


Připomeňte si všechny góly, které Greenwood dosud v dresu Rudých ďáblů vstřelil

„Když se v sedmi letech stanete členem klubu, sníte o tom, že za něj jednoho dne budete hrát. Já jsem od té doby dělal maximum proto, aby se tento sen stal skutečností a poslední dva roky jej skutečně žiju. V této hře toho chci hodně dosáhnout a vím, že tady (v Manchesteru) je perfektní prostředí pro to, abych hrál svůj fotbal,” uvedl rodák z Bradfordu.

„Učím se tu od velkých fotbalistů, podporuje mě manažer i celý trenérský štáb, každý den se zdokonaluji. Mám tady ještě hodně co dokázat a jsem nadšený, že budu moct týmu nadále pomáhat k dosažení nějakého úspěchu.”

Právě to je nyní pochopitelně pro Greenwooda v jeho pokračujícím angažmá na Old Trafford hlavním cílem. „Všichni chceme vyhrávat trofeje a všichni pro to makáme na tréninku i v zápasech na sto procent. Dostat se k nějaké tady v United by pro mě byl další velký splněný sen. Člověk vidí na zdech okolo Old Trafford všechny ty obrázky pohárů, které klub získal a říká si, že by nebylo špatné taky nějaký brzo získat.”

„A samozřejmě se chci nadále učit a zlepšovat,” řekl skromně talentovaný útočník, jenž nastupuje zpravidla na pravém křídle, případně na hrotu. „Vlastně nikdo podle mě není úplně komplexní fotbalista. Vždy je spoustu věcí, které lze zlepšit a dělat lépe.”

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..