Trenérská loučení. Hodgson opustí Crystal Palace, Wolverhampton se rozchází s Nunem

Dvojice zkušených trenérů opustí s koncem sezony své pozice v čele anglických prvoligových klubů. Zatímco Roy Hodgson si chce dát pauzu od fotbalu a Crystal Palace tak opustí s vypršením své smlouvy, Nuno Espirito Santo se s Wolverhamptonem rozloučí po vzájemné dohodě.

0
Doba čtení: 2 minut(-y)

Royu Hodgsonovi vyprší po tomto ročníku smlouva a rozhodl se, že tím pro něj angažmá v Crystal Palace skončí. V čele mužstva stál od září 2017. Své nynější svěřence naposledy povede v neděli, kdy sezona Premier League končí, a to proti Liverpoolu, tedy jednomu z celků, v němž rovněž kdysi působil jako kouč.

„Nastal správný čas odstoupit do ústranní od fotbalu v Premier League,” je přesvědčen Hodgson. Znamená to tedy odchod do důchodu? „Jeden nikdy neví. Když se cítíte dobře, je nebezpečné vydávat taková nesmělá prohlášení o úplném odchodu z profesionálního fotbalu. Samozřejmě ale neopouštím Palace s tím, že se umisťuji na trh, abych získal další práci.”

„Chci si od fotbalu alespoň na nějaký čas odpočinout, ale kdo ví, co přinese budoucnost? Znáte to, nikdy neříkej nikdy. Viděl jsem už spoustu lidí, kteří s fanfárami odcházeli do důchodu, aby se jen o chvíli později vrátili zpátky. Takhle to nechci,” připustil 73letý Angličan, že šance návratu k trénování stále existuje.

Svou trenérskou kariéru započal před pětačtyřiceti lety ve švédském klubu jménem Halmstads, dohromady vedl jako hlavní kouč 16 týmů v polovičním počtu zemí, a to včetně třeba anglického, švýcarského či finského národního týmu, Interu Milán nebo Fulhamu, jenž v roce 2010 dovedl až do finále Evropské ligy.

Wolves se loučí s Nunem Espiritem Santem po čtyřech úspěšných letech

Že post hlavního kouče s koncem sezony bude volný oznámil také Wolverhampton. Ten opustí 47letý Portugalec Nuno Espirito Santo, dle klubu po vzájemné dohodě. V září přitom prodloužil kontrakt až do roku 2023. Spekuluje se, že by od příští sezony mohl být novým lodivodem Tottenhamu.

Na britské ostrovy přišel v roce 2017 z Porta a hned ve své první sezoně slavil velký úspěch. S Vlky ovládl Championship a získal tak místo v Premier League. Hned v premiérovém ročníku mezi anglickou smetánkou pak překvapil sedmým místem, jež zopakoval i v následujícím ročníku. Letos skončí mančaft z Molineux Stadium mezi 12. a 14. místem.

Posledním zápasem pro kouče, jenž ve Wolverhamptonu vybudoval menší portugalskou kolonii (hráči plus realizační tým aktuálně 13 lidí portugalského občanství), bude domácí souboj s Manchesterem United.

„Společně jsme dosáhli našich cílů. Od prvního dne, co jsem sem dorazil, bylo naší ambicí udělat pozitivní změny a posunout tento fotbalový klub dopředu,” uvedl při oznámení o konci svého angažmá u Vlků Santo. „Jsem velmi hrdý, že mohu říci, že se nám to dařilo každým dnem.”

„Neděle pro mě bude pochopitelně velmi emocionální, ale jsem moc šťastný, že se alespoň budu moct rozloučit s fanoušky přímo na Molineux a sdílet spolu s nimi poslední speciální okamžiky.”

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..