Tuchel: “Víme, že dokážeme Man City ve finále Ligy mistrů porazit”

0
Doba čtení: 2 minut(-y)

Thomas Tuchel říká, že Chelsea půjde do finále Ligy mistrů s vědomím, že může Manchester City znovu porazit. To uvedl poté, co v sobotu odložil oslavy titulu Cityzens díky dramatickému vítězství na Etihad stadionu 2:1.

City se v neděli mohli stát mistry Premier League potřetí za posledních 4 sezón, kdyby jen porazili Chelsea, ale místo toho si nyní stále potřebují zajistit 3 body pro to, aby byl ligový titul oficiálně jejich.

Po ukončení nadějí na zisk 4 trofejí v jedné sezóně, tzv. quadruple, za čímž mj. také stojí Thomas Tuchel a jeho tým, který Cityzens porazil v semifinále FA Cupu, se síly naposledy poměří ve konečném zúčtování v rámci finále Ligy mistrů mezi právě těmito dvěma celky.

Ko,u budete ve finále LM držet pěsti Vy?

Po sobotním ‘rozcvičce’ v podobě ligového klání byl spokojenější trenér Blues, který řekl: „Jaký to byl ve druhém poločase výkon! V první polovině to bylo víceméně vyrovnané, ale v posledních pěti minutách jsme o výsledek málem přišli. Pokud by tu penaltu proměnili, možná by byl zápas u konce dřív, než skutečně začal.

„Bylo to velmi těžké, byli jsme dole 1:0 a měli jsme zraněného hráče. Jsem naprosto ohromen výkonem a reakcí týmu ve druhé polovině. Zasloužili jsme si druhý poločas vyhrát.

“Po přestávce jsme byli sebevědomější, gól nám hodně pomohl a najednou jsme hráli daleko lépe. Byla to fyzická bitva a nikdy jsme neustoupili ani se nevzdali, místo toho jsme zvýšili naši motivaci. Jsem výkonem absolutně potěšen.”

Tuchel tak vyhrál první dvě setkání s Guardiolou a to třetí je čeká ve finále Ligy mistrů už 29. května.

Německý kouč do něj vstupuje sebevědomě a říká, že Blues cestují do Istanbulu v bezpečí s vědomím, že mohou vyhrát.

„Vítězství nám dává jistotu, ale jak jsem již řekl, tento výsledek nezmění finále [Ligy mistrů],“ dodal Tuchel. „Finále je velmi jedinečná hra a nemůžete předvídat, co se stane.

„Musíte být dobře připraveni, budeme mít nějaké změny, oni také, ale dorazíme s vědomím, že jsme schopni City porazit. To je to, co nyní máme a to se až do Istanbulu nezmění.”

 

↩️ Zpět na hlavní stránku

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..