U Cityzens se rozjela covidová nákaza, zápas s Evertonem je odložen

3
Doba čtení: < 1 minuta

Jak jsme vás již minulý týden informovali, dva hráči Manchesteru City – Gabriel Jesus a Kyle Walker – plus dva členové jeho širšího realizačního týmu měli při vánočním preventivním testování pozitivní výsledky. Pozdější testy pak bohužel prokázaly, že nakažených je v klubu podstatně více a pondělní střetnutí s Evertonem tak muselo být urychleně odloženo.

Premier League v sezoně odložila svůj druhý zápas. Kvůli nákaze se přednedávnem neuskutečnilo ani klání Aston Villy a Newcastlu. Stejně tak se v průběhu ročníku muselo na jiné datum přesunout i několik zápasů EFL.

„Poslední kolo testování na covid-19 vykázalo značné množství pozitivních případů. Došlo k ohrožení bezpečnosti naší bubliny a hrozilo riziko dalšího šíření jak mezi ostatní členy mužstva, tak i mimo něj. Proto jsme po radě od Premier League a diskuzi obou celků rozhodli, že zápas odložíme,” píše se v oficiálním stanovisku na webu Cityzens.

„Každý, kdo byl pozitivně testovaný, se nyní musí izolovat a podle protokolů britské vlády i Premier League nastoupit karanténu. Tréninkové hřiště hlavního mužstva se na neurčito uzavírá, a to minimálně do doby, než bude zbytek lidí nacházejících se s týmem v bublině řádně protestován. Všichni v klubu přejí nakaženým brzké uzdravení.”

Pondělní program nejvyšší anglické ligy tak tvoří pouze dva zápasy – Crystal Palace hostí Leicester a na Stamford Bridge vyběhnou v 18:30 hráči Aston Villy.

3 komentáře

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..