Unai Emery poprvé odhalil, jak v minulosti sázel proti svým vlastním týmům. 

A to proto, že současný trenér Arsenalu nevěřil ve vlastní hráčské schopnosti…

V biografii ‘Unai Emery, El Maestro’, která byla vydána ve čtvrtek, Emery říká: “Má hráčská kariéra byla spíše bolestná, než radostná. Strach byl vždy v mé hlavě. 

“Abych uvedl příklad, když jsem hrál za Toledo, já spolu se dvěma dalšími kamarády jsme vždy vyplňvali sázecí tikety na výsledek. 

“Jeden víkend jsme hráli v Elche a já vsadil na to, že vyhrají oni, protože byli favorité a bylo to prostě logické rozhodnutí. Té dívce, která můj tiket převzala, jsem pak musel zaplatit. 

“Byla to fanynka Toleda. Koukala na mě a zeptala se mě ‘Jak můžete napsat Elche jako vítěze? Jak to můžete udělat?’

“Naučila mě lekci. Jak jsem mohl hrát v zápase a jít do toho s tím, že prohrajeme? To byl začátek mého procesu, jak změnit své myšlení.”

I dnes 46ti letý Emery spoléhá na řadu motivačních knih, které mu pomáhají se vyrovnat s tlakem na manažerském postu.

Zatímco z jeho rivalů José Mourinha a Jurgena Kloppa hýří sebevědomí z každého póru, Emery není pyšný na to, že on je zahalený úzkostmi. Dodal: “Když jsem byl hráčem, všechen ten tlak na mé výkony a povinnosti ve mně vytvořil mnoho stresu a úzkostí. 

“Nevěděl jsem, jak se s tím sám vyrovnat a chyběl mi někdo, kdo by mi pomohl naučit ovládat své emoce. To pro mě bylo jako pro hráče náročné. 

“Proto, když jsem se stal trenérem, slíbil jsem si, že budu se svými hráči pracovat velmi úzce na všech rovinách. Já totiž nikoho takového neměl.”

Emery do managementu vstoupil jako 32 letý a to když se stal v roce 2004 trenérem Lorcy Deportivo. Pak jej následovaly výzvy v Almerii, Valencii, Spartaku Moskva, Sevilly a PSG.

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.