Unai Emery uvedl, že nepovolal Mesuta Ozila do týmu pro zápas Arsenalu proti West Hamu z taktických důvodů i přesto, že celý týden normálně trénoval se zbytkem týmu. 

Původně se spekulovalo o tom, že německý záložník měl stále přetrvávající problém se zraněním kolene, což byl důvod, proč nebyl povolán do sobotního utkání proti týmu Manuela Pellerginiho.

Ale Emery na tiskové konferenci zranění nezmínil, naopak reportérům na otázku ohledně absence Ozila řekl: “Rozhodl jsem o hráčích, kteří jsou pro tento zápas nejlepší. S ním vyhráváme i prohráváme. A žádný hráč není na prodej. 

“Tento víkend trénoval normálně. Jak jsem řekl, s Ozilem zápasy vyhráváme i prohráváme a dnes padlo rozhodnutí na jiné hráče.”

Kanonýři na Londýnském stadioně nicméně nakonec nepochodili. Declan Rice vstřelil jediný gól zápasu a zajistil tak domácímu týmu výhru a 3 body k tomu.

Tato prohra Arsenalu je navíc první od roku 2006, kdy proti West Hamu prohráli na venkovním hřišti.

Rozhodnutí o absenci Ozila znovu vyvolalo mnoho otázek, jelikož to nebylo poprvé, kdy se Emery rozhodl, že jeho tým bude bez 30ti letého záložníka lepší.

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

 

Zapněte si upozornění na naše články, ať už Vám neunikne ani jeden 🔔

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.